Trailer #1: Hardcore Henry (2016) – Šílená jízda z pohledu první osoby

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Už je to nějakou dobu, co bylo ohlášeno natáčení nezávislého akčního POV snímku, který byl zčásti financován díky crowfundingové kampani. Fanoušci tak mohli tvůrcům posílat různé finanční částky a sami rozhodnout o osudu filmu. V rámci propagace tehdy vyšla krátká akční scéna, v níž se objevil Sharlto Copley (District 9) a vše bylo na dobré cestě k tomu, aby se začalo s produkcí. A nyní se k nám po necelých dvou letech dostává nabušený trailer.

Nutno dodat, že celý projekt vypadá velmi zajímavě. Režisérem a scénáristou filmu je ruský tvůrce Ilja Najšuller a není proto divu, že se natáčelo hlavně v jeho domovině.

Trailer poskytuje krom akčních scén z pohledu první osoby i nástin příběhu. Hlavním hrdinou bude kyborg, kterého se jeho žena, pravděpodobně vědkyně (Haley Bennett), rozhodla oživit. Zatímco jeho tvůrce, šílenec s telekinetickými schopnostmi (Danila Kozlovsky), se ho bude snažit zničit a získat technologii v něm obsaženou, k čemuž si dopomůže únosem Henryho ženy.

Vypadá to, že hrdina bude mít amnézii a postupně se bude rozpomínat a dozvídat, kým vlastně je. Únosce a tedy hlavní záporák jménem Akan povede armádu žoldáků a nepůjde mu o nic menšího, než o ovládnutí světa. Mohlo by tedy jít o jakýsi mix Terminátora a Total Recall. Jediným spojencem v nepřátelsky laděné Moskvě bude hlavnímu hrdinovi záhadný angličan jménem Jimmy (toho hraje již jmenovaný Sharlto Copley), s jehož pomocí bude Henry muset rozluštit tajemství svého původu, účel a identitu.

hhfeat1

I přes lehce klišovitý příběh tvůrci slibují, že půjde o jednu z nejoriginálnějších, adrenalinem naplněných filmových zkušeností se spektakulární akcí a vizuálními efekty, viděnými z perspetivy první osoby, kterou prý prostě musíme zhlédnout na velkém plátně.

Doufejme tedy, že dané sliby nelžou. A trailer přinejmenším naznačuje, že ne a že vskutku půjde o velkou, zábavnou akční podívanou.

Krom výše zmíněných si ve filmu zahrají Andrey Dementěv, Darja Čaruša, Alexandr Pal, Světlana Ustinova, a další. V traileru se také mihl Tim Roth, tak jsme zvědavi, jaké cameo bude ve filmu mít. Celý trailer podobně jako v upoutávce na Suicide Squad doprovází píseň od skupiny Queen, což není nikdy špatný tah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také