Jubilejní 20. ročník PragoFFestu je minulostí

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Největší popkulturní festival v naší metropoli právě skončil. Pro návštěvníky si opět připravil bohatý program, který budou pořadatelé příští rok jen horko těžko vylepšovat.

O víkendu 28. 1. – 31. 1. to v Praze v Hájích žilo. Do Modré školy, kde se festival již tradičně konal, se sjeli fanoušci fantasy a sci-fi nejen z hlavního města. Minulý rok akci za víkend navštívilo téměř 4500 nadšenců a vypadá to, že jejich počet letos určitě neklesne. Ba naopak. Hlava na hlavě, tak by se dala popsat plejáda příznivců her či fantasy filmů. Každou hodinu se v jednotlivých učebnách školy konaly diskuze na různá témata, která se týkala jednotlivých filmů nebo seriálů. Na své si samozřejmě přišli i milovníci videoher, jimž pořadatelé vyčlenili nemalou část prostor školy. Ať jste rozenými tanečníky či to umíte skvěle s herní konzolí, místo se pro vás zkrátka našlo.

Kdo nepřišel v jakémkoliv kostýmu, jako by neexistoval. Fanoušci berou, zdá se, akci vážně a jsou vděční za nespočet hodin práce výtečného pořadatelského týmu, který jim umožnil se ponořit do světa fantasy a dal jim možnost se na chvíli převtělit do jejich milované postavy. A že jich tam bylo. Ve velmi početné skupině kostýmovaných hrdinů nechyběli už ani nováčci ze sedmé epizody Star Wars, Kylo Ren a Rey. Komunita tohoto typu roste a v příštím roce se o tom pořadatelé nejspíše opět přesvědčí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také