Herecké ikony hororu ve snímku Death House

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Známí hororoví herci, tedy jmenovitě Robert Englund, Michael Berryman, Danny Trejo, Kane Hodder, Dee Wallace, Bill Moseley, Barbara Crampton, Ken Foree, Doug Bradley, Camille Keaton a Don Shanks, si zahrají v jednom snímku po vzoru akčních Expendables. Film se bude jmenovat Death House. Režírovat jej bude Harrison Smith (Zombie Killers: Elephant’s Graveyard) a scénář k filmu napsal Gunnar Hansen, který měl ve filmu i hrát, ale bohužel se natáčení nedožil.

Když v roce 2010 přišel Silvester Stallone s akčním snímkem Expendables, který skládal poctu osmdesátým létům a s nimi spojeným, dnes již kultovním akčním béčkům, splnil tak poměrně vděčně sen nejednoho diváka. Do jednoho filmu nabitého testosteronem totiž napěchoval největší veterány a hvězdy oněch opěvovaných bijáků, sebe pasoval do role jejich velitele a směle se vydal do boje plného stříkanců krve a drsných hlášek.

Film, který nijak nezastíral chlapácké ohlédnutí za lety dávno minulými, si získal bezpočet fanoušků a dočkal se dvou pokračování. Dokonce se zvažuje i podobný snímek s ženskými protagonistkami. Bylo tedy jen otázkou času, než někdo přijde s něčím podobným, jen v odlišném žánrovém odvětví. A to je právě případ projektu Death House.

Už jen pouhé obsazení řady hororově laděným fanouškům dobře známých jmen slibuje přinejmenším zábavnou a příjemně nostalgicky laděnou podívanou.

zatím jediný vydaný plakát k filmu
zatím jediný vydaný plakát k filmu

O co půjde?

V oficiální, již zveřejněné synopsi se můžeme dočíst o tom, jaký bude příběh.

Nuže, shrňme si to… Tajné státní podzemní zařízení, střežící údajný vstup do pekla? Navíc jde o zařízení, které je vězením pro nejhorší lidi na světě, lidi tak ohavné, že už nesmí spařit světlo světa? Oni zlosynové navíc mohou mít nadpřirozené schopnosti? Dva dorazivší agenti s temnou minulostí? Zvrácené lékařské pokusy, vycházející z praktik nacistů? Vězeňské cely s virtuální realitou? Halucinogenní plyn, držící vězně pod kontrolou? Jak tohle může dopadnout?

Samozřejmě ne jinak než útěkem maniakálních vězňů, odříznutím základny od okolního světa, a počátkem běsnění. Přeživší podle všeho budou mít jedinou naději na útěk. A ta bude směřovat právě skrze peklo, jeho úrovně až k pěti Zlým. „Temným hvězdám“ místa, zvaného Death House…

To a mnohem víc nám tedy je slibováno. Horor se známými tvářemi, zahalený v mystickém plášti. Zatím není jisté, kdy začne samotné natáčení, ale jeden z filmařů potvrdil, že se na všem energicky pracuje.

Premiéra by tedy nejspíš měla být někdy v roce 2017. Death House si prý má vzít inspiraci z filmů jako je série Saw, Jurský park, Čaroděj ze země Oz, Útěk z New Yorku a Resident Evil. Uvidíme, jak se to celé bude vyvíjet. Z podobného projektu může vzejít velmi dobrý, ale i špatný horor. Doufejme tedy, že tvůrci vědí, co dělají a připraví nám krvavou, děsivou, a hlavně zajímavou a zábavnou podívanou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také