5 důvodů, proč jít na film Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek

Přečtěte si

Autor

V období mezi komiksovými peckami jako je Deadpool nebo za měsíc příchozí Batman v Superman, nabízí plátna kin hodinu a půl příjemného oddechu u animovaného dobrodružství nejznámějšího z trosečníků. Netradiční zpracování, komediální nádech a více v pěti důvodech, proč byste neměli tento film propásnout.

1. Příběh trosečníka jak ho neznáte

Rozhodně se nedá říct, že by animovaná verze vycházela z pera původního spisovatele románu. Daniel Defoe by se ale určitě při pohledu na toto alternativní ztvárnění pousmál. Robinson Crusoe, jak každý ví, ztroskotá na ostrově s nejvěrnějším z lidských přátel, ke kterému se po době přidá celá skupina dalších, více exotických zvířátek. Papoušek úterý, ježek, kozel a další dají své zvířecí hlavy dohromady, a i přes očividnou jazykovou bariéru zapracují na záchranném plánu, který se nevyhne vtipným příhodám.

2. Chameleona má každý rád

Při pohledu do terária s chameleonem vždy každý ihned přilepí obličej na sklo a kulí oči tam, kde by se přibližně mohlo toto maskující se zvíře vyskytovat. Přitahuje pozornost a v animácích se také dočkal nejednoho zábavného zpracování. Známe Pascala z Na vlásku nebo Ranga a nyní přichází další fiktivní zástupce. Jak se jmenuje? Bude srandovní? Bude mizet? Na to si musí každý počkat ve filmu.

robinson

3. Předchůdce: Sammyho dobrodružství

Kdo nevynechá jediný dobrý animák, určitě bude v dobrém vzpomínat na malého želváka Sammyho, který se před šesti lety vydal se svým kamarádem Rayem napříč oceánem pátrat po ztracené kamarádce Shelly. Režisér Sammyho Dobrodružství Ben Stassen se protentokrát rozhodl opustit svět pod mořskou hladinou a vydat se na skoro puštěný, exotický ostrov. V hlubinách oceánu to byla celkem pecka, tak co by se mohlo pokazit na souši?

4. Kočky opět v rolích záporáků

Stejně jako v Jako kočky a psi, Lvím králi, Myšáku Stuartovi Littleovi a dalších, i tady se zase role záporáků zhostí kočkovité šelmy. Sice jsou jen dvě, ambice ale mají nemalé a rovnou se chtějí zhostit vlády nad celým ostrovem a všechny jeho současné obyvatele zotročit. Člověk Robinson tak nejenže bude muset s přírodou spolupracovat, ale i bojovat o své přežití. Je to jenom pohádka, ale takový napjatý, spíše vtipný souboj může stát za to. Vždycky za to stál.

5. Od panelových monster do středu oceánu

Mimo to všechno, vážně chcete nonstop sledovat akční, drama, sci-fi nebo romantické snímky z prostředí měst a velkoměst? Dokonce i Tarzan se ve své Legendě tento rok vrátí z aklimatizovaného života v Londýně zpět do džungle, Mauglí se v nové Knize džunglí prakticky vzato nepodívá nikam jinam, tak proč bychom se na tato další plánovaná dobrodružství v přírodě nemohli připravit právě na takovém malém exotickém ostrůvku uprostřed oceánu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také