5 důvodů, proč jít na film Deadpool

Přečtěte si

Autor

Setsakra netrpělivě očekávaný superhrdina začíná prohánět kina jako vidláci svůj dobytek na pláních Texasu. Namísto mrkvových riflí však Deadpool zmáčknul svůj zadek do červenočerného spandexu, a my bychom podle jeho definice měli udělat to samé, ale s hnědými kalhotami. Jelikož to bude velevážení zkrátka k pos*ání. Takže kdo si dá návdavkem dálších pět důvodů?

1. Vtipálek bořící čtvrtou bariéru

Jestli si rodiče myslí, že televize jejich dětí kazí tím, že ta malá zvídavá očka jenom ve svém slova smyslu nezúčastněně sledují před nimi probíhající akční dění, měli by se znovu zamyslet. Tento hrubý předpoklad bude totiž s Deadpoolem postaven před zbrusu novou výzvu, tak se raději připravte. Až totiž přestanete v sedačkách svírat půlky napětím, může se taky stát, že se na vás Deadpool dotčeně otočí a přímo mezi vaše oční bulvy vystřelí další ze svých rýpavých poznámek.

deadpool-ryan-reynolds-valentines-day-20th

2. Nejspornější hrdina Marvelu

Bývalý agent speciálních jednotek, nynější nájemný žoldák Wade Wilson získal při experimentu zrychlené regenerativní schopnosti, ale také slušnou kupu nepřátel. Při své rakovině neměl na vybranou, a tak si z něj na lidech experimentující organizace rovněž chtěla udělat obětního beránka a otroka. Hups, tak trochu to nevyšlo, z Wilsona se stala neřízená střela Deadpool, který se hodlá s těmito padouchy vypořádat po svém, a také s kýmkoliv dalším, kdo by se mu postavil do cesty. „Nepatrná“ schizofrenie a zvrácený smysl pro humor mu v komiksovém světě vysloužila dokonce pověst hodnou spíše padoucha, než hrdiny.

deadpool-gallery-04-gallery-image

3. Náprava pěkně podkopané reputace hrdiny

Jak jistě dobří fandové ví, Deadpool už navštívil stříbrná plátna v prvním sólovém filmu Wolverina. Foxové ale onehdy udělali onu chybu, že narušenému kecalovi doslova a do posledního švu zašili hubu. Přesycení schopnostmi mutantů na nehoráznou úroveň by ještě bylo odpustitelné, ale zotročení a umlčení tak vtipné postavy vážně bylo přes čáru. Užijme si tedy, podruhé, Ryana Reynoldse v této roli v jeho plné „kráse“ a s klapačkou, která téměř nikdy nesklapne.

4. První X-Men pokračování s R-ratingem

Wolverinův regenerativní faktor ve Wilsonově těle, Colossus a Negasonic Teenage Warhead z filmu nesporně dělají, byť nenávazné, X-Men pokračování a jako takové je první v historii, které si vysloužilo R-Rating. Co to znamená pro nás starší 16 let? Nadávky, výrazně násilné scény, sexuálně mířené výrazy a kontext. Nikdo samozřejmě netvrdí, že tyto věci dělají dobré filmy, ale zaručuje to pekelnou srandu. Výbornou ukázkou jsou… ukázky.

5. Valentýnová romance

Určitě máte spoustu věcí, které byste chtěli přidat, poslední v tomto seznamu ale bude důvod, který předložil hrdina sám. Odmyslete si jeho ostré katany, pistole a samopaly, veškerou krev a sprostotu, a co zbyde? Zlý padouch unesl princeznu a princ se vydává na záchranou misi. Regenerativní faktor a zručnost se zbraněmi se v takovou chvíli prostě hodí. Takže krásného Valentýna s Deadpoolem!

Deadpool-romance

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také