5 důvodů, proč jít na film Chůvák

Přečtěte si

Autor

Mary Poppins je ideálem všech dětí a především rodičů, dámská chůva je ale po všech těch letech už poněkud klišé. Před zraky všech neposedů, v menším i větším provedení, nyní míří inovativní Chůvák a my přidáváme pět důvodů, proč ho nezmeškat.

1. Další z řady německých komedií na podobný motiv

Nedávno také minul kina druhý díl německé komedie, která i za hranicemi slavila veliký úspěch jak mezi dorostem, tak mezi dospělými. Řeč je samozřejmě o Fakjů pane učiteli, kde rovněž spíše dámskou roli učitelky na střední přebírá muž. Zekimu to skutečně vyšlo, tak proč nedát šanci taky Chůvákovi Rolfovi.

2. Naschvály dětí dospělým jen tak neomrzí

Na podobné tématice zafungoval nejeden film, viz Past na rodiče, Sám doma a další. I tady jde o lítý boj mezi dětmi a jejich rodiči, který si tentokrát odnese i Chůvák Rolf. Ten se rozhodl dělat chůvu dětem podnikatele Clemense, který ho připravil o domov, a tím se mu pomstít. Nepočítá ale s tím, že v dětech hromaděný hněv proti jejich otci, jenž na ně nemá čas, vezme za své i na něm. Winnie a Theo si totiž založili také živnost, která je ovšem založená na ničení nebohých chův poslaných jejich otcem.

chuvak

3. Utužení rodinných vazeb

Co na první pohled vypadá jako vyměřená nenávist, ve skutečnosti za tenkým pláštíkem skrývá smutnou rozmrzelost nad nedostatkem lásky. Clemens si na své děti skutečně není schopný udělat čas, což Winnie a Thea doopravdy neskutečně mrzí, jako děti však nemají jinou možnost, než infantilně vybíjet svou zlost na Chůvákovi. Ten sleduje zase vlastní motiv pomsty, ve skutečnosti vše ale postupně směřuje k utužení rodinných vazeb, kterýžto šťastný konec (možná) si nemůže nikdo nechat ujít.

4. Film doopravdy vyzvedne zamlčenou sociální problematiku

Stejně jako v již zmíněném Fakjů pane učiteli, i zde se tato další německá komedie zabývá málokdy zamlčenou sociální problematikou. Jde o špatnou a odbytou výchovu dětí, jejíž příklady máme i u Zekiho, kde se ovšem ve vtipném prostředí střední školy setkal film s úspěchem. Ohlasy k Chůvákovi možná zatím nejsou tak kladné, ale podle některých hodnocení jde spíše o problém vyhýbání se hyperbolicky skrytému problému odbývání dětské výchovy. Akorát tady dostanou děti do ruky místo iPadu třeba rovnou drahý sporťák, protože prostě můžou.

5. Navštivte dům milionáře

Clemens se sice může s prací přetrhnout, nějaké ty úspory však už našetřené má. Děti žijí, a Rolf se dostává do prostředí nelevně zařízeného domu, kde to ve výbuších hněvu schytá nejedna drahá váza, okno nebo Lamborghini. Životní styl na úrovni spadá pod úroveň, to ale neznamená, že bychom se alespoň nemohli podávat, jak si žijí milionáři.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také