20 000 mil pod mořem v novém kabátku

Přečtěte si

Autor

ladyania
ladyania
Retro is a hobby for life :)

Známý román Julese Verna o podmořském dobrodružství kapitána Nema a jeho přátel i nepřátel se snad brzy dočká nového ztvárnění. Překoná prozatím nejlepší verzi z roku 1954 s Kirkem Douglasem v hlavní roli a dočkáme se megalomanských efektů?

Kniha, která slouží jako podklad k filmům už dlouhé roky, uviděla světlo světla již v roce 1870. Geniální vizionář Jules Verne vždy zasazoval své příběhy do alternativní reality, kde existují cesty na Měsíc, Vynálezy zkázy a podmořské ponorky. V roce vydání šlo pokaždé o věc neslýchanou a romány tak byly veřejností brané jako sci-fi nebo fantasy. Překvapivé a fascinující je především to, že mnohé spisovatelovy vize jsou dnes realitou a jiných se možná ještě dočkáme.

Pokud jde o příběh, tak ten zcela jistě znáte. Po světě kolují zvěsti o záhadné mořské příšeře, která ničí lodě. Na lov této obludy se vypraví posádka malé fregaty, včetně přírodovědce Arronaxe, jeho sluhy a jistého harpunáře. Mořského tvora posádka nakonec objeví, ale při pokusu o jeho zabití se jejich loď potopí. Zachrání se pouze tito tři a jsou velmi překvapeni, když zjistí, že neloví živočicha, ale ponorku. Na ponorce Nautilus se seznámí s kapitánem Nemo, který jim však zakáže stroj opustit. Po různých příhodách se jim nakonec podaří z Nautilu uprchnout a jsou zachráněni rybáři.

Po úspěchu zmiňované verze z padesátých let, která si vysloužila dva Oscary (výprava a vizuální efekty), jsme se dočkali šesti různých filmů na stejné téma, ale žádný z nich se ani nepřiblížil kvalitě této. Režii novinky bude mít na starost James Mangold (režisér životopisného klenotu Walk the line nebo sólového Wolverina). Podle některých zvěstí by hlavní roli mohl obsadit Brad Pitt. Celý projekt zaštítilo studio Disney, což je lehce kontroverzní a na místě jsou obavy v příliš velkou blockbusterovost. Necháme se tedy překvapit a budeme očekávat další informace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také