Nový rok začíná vskutku smutně. Před jeho samotným počátkem odešel na věčnost zpěvák a zakládající člen skupiny Motorhead, Lemmy, v posledních dnech tento svět opustila hudební legenda David Bowie. Nyní ho, bohužel, ve věku 69 let, podlehnuv rakovině, následuje Alan Rickman, jeden z nejvýraznějších britských herců současnosti.

Herec, kterého mimo jiné známe jako padoucha Hanse Grubera z kultovní Smrtnosné pasti, šerifa z Nottinghamu ve filmu Robin Hood: Král zbojníků, či snad jako profesora Severuse Snapea z filmové série o Harry Potterovi, původně začínal svou kariéru na divadelních prknech. Těm zůstal věrný po celý svůj život, i přes filmové úspěchy. Svůj divadelní přednes využil například v muzikálovém snímku Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street. Svůj hlas propůjčil maniodepresivnímu robotu Marvinovi ve filmovém zpracování Stopařova průvodce po galaxii.

Doufáme, že se tento charismatický herec s výrazným a nezapomenutelným akcentem odebral do filmového nebe mezi další velikány. Sbohem a odpočívejte v pokoji, mistře…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno