TOP 10: Nejvíce nakažlivé filmy zákeřným virem

Přečtěte si

Autor

Pud sebezáchovy byl, je a bude populárním tématem thrillerů a nic v tomto nepostaví člověka před větší panický záchvat a hrůzu v očích nežli hrozba lidského vyhynutí. K tomu je obvykle velice spolehlivou příčinou pandemie, tedy epidemie nějakého zákeřného viru zasahující více kontinentů zároveň – celý svět. Seznam nejúspěšnějších filmů vystavěných na nebuněčných organismech poskytl opět internetový server EnkiVillage.com.

10. Přenašeči (2009)

Zlý virus v Přenašečích již udeřil a vybral si krutou daň na životech, nicméně v post-apokalyptickém světě zbývá stále přinejmenším jedna skupinka nenakažených přeživších. Ti si hledají cestu k izolované a zabezpečené pláži v Mexickém zálivu. Jejich útěk před jistým nakažením a smrtí v epicentru je již tak dost riskantní, i když jedou autem. Skutečně krajní krizové situace výprava nabyde, jakmile auto přestane jet.

9. Soudný den (2008)

V tomto filmu smrtelný virus zvaný Reaper sice stihne vyhladit stovky tisíc životů, ale lidem se naštěstí podaří uzavřít ho v karanténě. Naneštěstí masivní karanténa zahrnuje celý stát Skotsko, který, jakkoliv nehumánní se to zdá být, musí být a je oddělen od zbytku světa masivní zdí. Po dobu třiceti let je od viru klid, dokud se znovu neobjeví v centru Londýna. Jediná možná naděje na záchranu zbytku světa leží právě za karanténní zdí ve formě ztracené doktora Kana. Mimo tu čeká v zapečetěné oblasti na speciální pátrací jednotku i něco jiného… nepříjemné překvapení.

8. REC (2007)

Jak napovídá název snímku, skutečně se dočkáme kamery a natáčení. Svět je koneckonců už dávno v kelu, a tak nezbývá než se podívat na záznam o tom, jak se tam vlastně dostal. Kdysi dávno se jeden reportér se svým kameramanem ujali úkolu natočit televizní show o hasičích. Spolu s hasičskou jednotkou jednoho dne odpoví na zoufalý hovor stárnoucí ženy zamčené ve svém domě. Když se dostanou dovnitř, nemohou uvěřit vlastním očím. Kamera ovšem natočí vše – REC.

7. Potomci lidí (2006)

Je rok 2027 a lidstvo čelí problému vyhynutí z důvodu globální neplodnosti žen, již celých devatenáct let se na světě nenarodilo jediné dítě. Všude vládne strach, obavy a chaos, ze kterého těží anarchisté a jedinou obranou je totalitní režim svazující člověka v jeho svobodách i panice. Londýnský úředník Theo zpráskaný totalitním režimem a pasivně čekající na svůj konec stane před zázrakem, když je mu po jeho únosu svěřen úkol dostat pryč z Velké Británie jednu zastánkyni Odboje, která je těhotná. Úkol je to důležitý a svízelný, protože po těhotné ženě prahnou jak anarchisté, tak totalitní režim země, nikdo z nich s ní ale nemá dobré plány i pro lidstvo.

6. Nákaza (2011)

Virus v Nákaze se teprve šíří, ale je prakticky nezastavitelný. Šíří se vzduchem, neustále mutuje, nikdo z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí nedokáže zjistit, jak ho zastavit. Nejhorší na tom je, že veřejnost si je všeho vědoma a panika se šíří rychleji než vir. Celkový stav společnosti, který je na zhroucení, pošle jistojistě do kytek jeden blogger prohlášením o mystifikaci informací. Veřejnosti je podle něj lháno, a tím teprve vypuká pravá epidemie paranoie.

5. Smrtící epidemie (1995)

Napětí graduje, když je do Kalifornie v Americe z Afriky zavlečen virus spuštěný důsledkem práce amerických vojenských sil. Virus se totiž neobjevil jen tak náhodou, ale po použití biologické zbraně, jejíž utajení je pro armádu velice důležité. Tím se velice komplikuje cesta pátrání lékařů po údajném bacilonosiči, který se po americké půdě pohybuje. Vrchní vojenští činitelé totiž pro utajení ochotně obětují i životy nevinných civilistů.

4. 28 týdnů poté (2007)

Jak si může leckdo vypočítat, události pokračování předcházejících 28 dní poté nabírá barvu přesně půl roku proběhlých událostí. Armáda vyhlásila vítězství na virem, což je pro všechny úžasný happy-end a započíná éra znovu-obydlení a zalidnění zdecimované Velké Británie a hlavního města Londýna. K novému začátku patří i Don a Alice a jejich dvě děti, přeživší poslední nákazy. Nikdo ale netuší, že za nevinou dětskou tváří se skrývá smrt, která se rychle uchytí v celé rodině a hrozí druhou vlnou nákazy, kterou už lidstvo nemusí přežít.

3. Cabin Fever (2002)

Skupinka vysokoškolských studentů si chce o prázdninách udělat volno na samotě u lesa, v opuštěném srubu. Na odlehlém místě ale sídlí izolovaná infekce, virus, který doslova sžírá mladé vysokoškoláky od pokožku kůže po maso na jejich samotných kostech. Skokem do potoka vystaví nákaze i přilehlé okolí, jelikož je to pro něj zásoba užitkové vody.

2. Já, Legenda (2007)

Legendární film z prostředí post-apokalyptického New Yorku kde jako poslední neinfikovaný přeživší hledá Will Smith lék ve své vlastní imunitě. On sám se svým věrným přítelem, psem, každý den čelí hrozbě útoku již infikovaných zombíků, proto se musí při svých rutinách pohybovat opatrně a skrývat své místo bydliště. Pomalu se blíží k objevení léku, stejně tak se ale pomalu jeho infikovaní nepřátelé blíží k objevení jeho domu a laboratoře.

1. 28 dní poté (2002)

Hlavní hrdina, kurýr Jim, se probouzí z kómatu, 28 dní po vypuknutí nákazy. Skupinka zastánců ochrany zvířat vypustila z laboratoří zkoumané infikované opice a město Londýn podlehlo zkáze. Jim potkává některé přeživší, kteří při sebemenším náznaku potíží a infekce neváhají a přenašečů se rychle zbavují. I v nízkém počtu však dochází zásoby pitné vody a jediná naděje skupince svitne při vyslechnutí předpovědi počasí, ze které se dozví o vojenské jednotce mimo město. Vyčerpaní a vystresovaní přeživší však netuší, že cesta za spásou nebude jednoduchá a bez překážek.

2 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také