10 nejočekávanějších sequelů roku 2016

Filmový rok 2016 je před námi, oscarová sezona pomalu končí a za pár týdnů nás svou přítomností začne častovat sorta filmů, která je čím dál tím více spojena s hanlivým označením. Ano, jedná se o sequely. Rok 2016 na ně bude bohatý a my jsme vybrali 10 těch nejočekávanějších. Je mezi nimi i váš favorit?

1) Captain America: Občanská válka

Trailer bez debat velmi navnadil a my už se těšíme, jak neshody mezi Tony Starkem a Stevem Rogersem povedou k nevyhnutelnému střetu. Režírují opět bratři Russoové, kteří díky povedené dvojce udělali z černé ovce Avengers jejich hlavní akvizici. Kapitán Amerika je najednou kvalitní postavou se zajímavou minulostí a vazbami na ostatní členy týmu. Občanská válka by měla pořádně zamíchat kartami v MCU a předpřipravit podmínky pro následný epický střet v Avengers 3. Těšíme se hodně.

V českých kinech: 5.5. 2016

2) Bourne 5 

Jeremy Renner má evidentně dobrého agenta a snaží se procpat do všemožných velkých značek, ale v žádné se ne a ne uchytit jako lídr a hlavní tvář. V Mission Impossible a Avengers stále plní roli přicmrndávače a ani jeho pokus o převzetí žezla po Mattu Damonovi v sérii o agentovi Jasonu Bourneovi neměl dlouhého trvání. Proto se producenti rozhodli, že k sérii přizvou opět osvědčená jména, takže před kameru se postaví Matt Damon a za ní Paul Greengrass. Film se stále natáčí a nebyl zatím představen ani trailer, ani oficiální název pátého filmu s Jasonem Bournem. My díky staronové sestavě věříme, že se bude jednat o kvalitní pokračování.

bourne5

V českých kinech: 4.8. 2016

3) Den nezávislosti: Nový útok 

Hrát na nostalgickou strunu uměl Hollywood vždycky dobře a např. Jurský svět ukázal, že se k tomu dá vydělat i pár chechtáků. Víceméně o to samé se pokusí Roland Emmerich se svým Dnem nezávislosti. Po 20 letech se totiž ozvou znovu emzáci a znovu se spojí lidstvo proti společnému nepříteli. Trailer vyzradil, že se na dvojku půjde po té správné cestě a potěší nejen příznivce jedničky, ale i nové diváky. Předpokládáme kvalitní filmařinu s tunami explozivních efektů a starých známých tváří s nahláškovanými proprietami. Snad nás tedy dvojka nezklame.

V českých kinech: 23.6. 2016

4) John Wick 2

Bylo to jako dar z nebes. Keanu Reeves se po Matrixu potácel mezi průměrnými rolemi a až režisérská dvojice Chad Stahelski – David Leitch vytvořila málomluvného hrdinu, který se s ničím nepáře a sbírá divácké sympatie. Klasický revenge flick měl úspěch nejen díky přímočarému příběhu a cool postavě, ale také díky modernímu vizuálnímu pojetí a načrtnutí zajímavého univerza (hotel zabijáků). O dvojce se toho zatím moc neví, jen to nejdůležitější: vrací se úspěšný štáb, což zní minimálně slibně.

John Wick Film 2014

V českých kinech: 15.9. 2016

5) V zajetí démonů 2

James Wan – režisér, kterého „udělal“ úspěch Saw, nenechává nic náhodě a po úspěšném nastartování nové hororové série Insidious se snaží to samé udělat se značkou V zajetí démonů. Půjde opět o příběh Eda a Lorraine Warrenových – špičkové dvojice paranormálních vyšetřovatelů. Koncept je jasný, potenciál téměř nevyčerpatelný a trailer opět sází na typické výjevy. Ten, kdo má rád tento druh hororů, nemůže být zklamán.

V českých kinech: 9.6. 2016

6) Star Trek: Do neznáma

I když Abrams zběhl ke slavnější sci-fi značce, nemůže se mu upřít lví podíl na reinkarnaci Star Treku a jeho přiblížení aktuálnímu obecenstvu. Nová posádka v čele s Chrisem Pinem a Zachary Quintem zkrátka má na to, aby bavila diváky ve svých dalších dobrodružstvích napříč galaxií. A půjde to očividně i bez lodivoda Abramse, který bude na trojku dohlížet už pouze jako producent. Na režisérskou sesli tentokrát usedne další znovuoživitel téměř mrtvé značky – Justin Lin. Ten se před sedmi lety ujal Rychle a zběsile a udělal z ní prvotřídní letní blockbusterovou franšízu. Něco podobného bude chtít udělat i se Star Trekem, který dle prvního traileru z vysoka kašle na nějakou osudovost, temnost a filozofování a zkrátka do nás pod obrovskými decibely nasype popcornový nášleh. Doufáme, že to bude v kině všechno štymovat a trojku si řádně užijeme.

V českých kinech: 21.7. 2016

7) Podfukáři 2

Podfukáři byli svěžím a moderním filmem o světě kouzelníků a triků. „Popcornový Dokonalý trik“ byl natolik úspěšný, že se dočká i dvojky s identitickým obsazením a novou zápletkou. Ta bude evidentně na podobném půdorysu jako jednička a pracovat bude hlavně s Danielem Radcliffem, jehož entré v traileru způsobilo nejeden úsměv na rtech. Režíruje Jon Chu – autor Let´s Dance nebo G.I. Joe 2 takže o svižný a efektní film nebude nouze.

V českých kinech: 9.6. 2016

8) Zoolander 2

Ve své podstatě podobný příběh jako se Dnem nezávislosti. Zoolander byl před 15 lety komedie jedné generace a definující film Bena Stillera. Ten má od té doby tu úspěšnější, tu horší období a zkusil se ještě jednou k módnímu bohovi vrátit. A proč ne, protože z traileru lze odvodit, že je do čeho a koho se strefovat (selfie, Bieber atd.) a pokud se prokáže Stillerův cit pro bizarní vedlejší role, Benedict Cumberbatch bude hvězdou podobného formátu jako Tom Cruise v Tropické bouři.

V českých kinech: 18.2. 2016

9) Hledá se Dory

Nechce se tomu věřit, ale Hledá se Nemo vstoupil do kin již před 13 lety! Megaúspěšný animák z dílny Pixaru oživil oblíbený podmořský svět a již několik let se mluví o pokračování. To si vydupala především Ellen DeGeneres, která propůjčila hlas zmatené rybce Dory, jejíž oblíbenost je dodnes astronomická. Příběh se tedy bude logicky točit kolem ní a je jen na tvůrcích, aby nešli průměrnou sequelovou cestou, jakou má nyní Pixar zvykem, a snažili se vytěžit z magického podmořského světa co nejvíce. V hlavě ukázalo, že originálních nápadů má studio ještě dost.

V českých kinech: 16.6. 2016

10) X-Men: Apokalypsa

Hlavouni z Foxu měli s X-Men univerzem velké plány. Zatím se však realizace dočkal pouze mladý Xavierův tým a sólo Wolverine. Budoucí minulostí se za kameru vrátil Bryan Singer, který nachystal i další pokračování s podtitulem Apokalypsa. Kdysi velmi očekávaný projekt dostal do vínku tu nejschematičtější zápletku o záchraně lidstva a nepříliš přesvědčivý trailer s digitálními triky. Buď to bude chtít ještě hodně zabrat v postprodukci nebo se film vytáhne s něčím bombastickým a nějakým zázrakem půjde o kvalitní zářez do celé série. Fandíme s obavami.

V českých kinech: 19.5. 2016