TOP 10: Filmy letošního roku, o kterých se nemluví

Přečtěte si

Autor

V nedávných TOPkách jsme si pro vás připravili přehled nejočekávanějších sequelů či komiksových filmů. Velké značky už na nás vybalily své nablýskané trailery a všichni se nadšeně pohrnou do kina. Jako protipól vám tedy chceme představit desítku filmů, která možná není v největším diváckém hledáčku, ale něco nás na nich zaujalo. Je dost možné, že na některé filmy ze seznamu se těšíte i vy. Více pravděpodobné ovšem bude, že jste o nich dosud ani nevěděli. Představujeme vám TOP 10 filmů roku 2016, o kterých se (zatím) nemluví a my to chceme změnit.

Jeremy-Renner-and-Amy-Adams

1) Story of Your Life

O čem to je?
Po celé planetě začínají přistávat mimozemské lodě. Expertka lingvistiky je povolána vládou, aby zjistila, jestli mimozemšťané přiletěli v míru či nikoliv.

Proč se těšíme?
Protože zápletka zní zajímavě a hloubavá sci-fi budou vždy přijata s otevřenou náručí. Zvlášť, když se o film stará Denis Villeneuve (Zmizení, Sicario) a v hlavní roli se představí Amy Adams.

Kdy to bude?
Přesné datum stanoveno není. Film je již od září v postprodukci, takže tipujeme buď slavnostní premiéru na některém z předních filmových festivalů nebo nasazení do kin po letní sezoně (září/říjen).

hacksaw-ridge-mel-gibson-andrew-garfield-2

2) Hacksaw Ridge

O čem to je?
Válečné drama vypráví o medikovi Desmondovi T. Dossovi, který odmítl zabíjet nepřítele při bitvě o Okinawu a bez jediného výstřelu zachránil 75 lidí. Jako první pacifista v historii posléze za tento čin obdržel proslulou Medaili cti.

Proč se těšíme?
Protože se Mel Gibson po deseti letech vrací k režírování a opět nebude nouze o krvavé výjevy. Souboj o hlavní roli vyhrál Andrew Garfield, mezi dalšími herci se objeví Sam Worthington, Teresa Palmer, Hugo Weaving nebo Vince Vaughn.

Kdy to bude?
Tady se bude bojovat o Oscary takže zřejmě koncem roku.

CYIS3hUWAAE1lVJ

3) Sully

O čem to je?
Americký pilot Chesley „Sully“ Sullenberger přistál s porouchaným letadlem na řece Hudson a zachránil všechny na palubě. Následující proces ohledně správnosti rozhodnutí však jeho hrdinství staví do úplně jiného světla.

Proč se těšíme?
Protože Tom Hanks ukázal, že na správňáky, co jsou konfrontováni s dějinným během událostí, má patent. Jedná se o první spolupráci Toma Hankse s Clint Eastwoodem, přičemž skutečný pilot Sully byl u natáčení a několikrát s Hanksem o příběhu diskutoval.

Kdy to bude?
Premiéra je známa dokonce i u nás – 8.9.

the-great-wall

4) The Great Wall

O čem to je?
Mysteriózní thriller soustřeďující se na výstavbu Velké čínské zdi.

Proč se těšíme?
Protože Yimou Zhang má vizuálně naprosto odzbrojující filmy (Hrdina, Květy války) a Matt Damon se po úspěšném minulém roce vrací do první herecké ligy. Na scénáři se spolupodílel Tony Gilroy (Ďáblův advokát, Armageddon, série Bourne).

Kdy to bude?
Film cílí na podzim, přičemž data premiér se v jednotlivých státech diametrálně liší (ve Velké Británii je premiéra např. až v lednu 2017).

48650

5) The Accountant

O čem to je?
Náhled do světa forenzního účetnictví a v ní vyskytující se klientely.

Proč se těšíme?
Protože Gavin O’Connor má za sebou řadu velmi dobře zvládnutých dramat (Hokejový zázrak, Warrior) a ústřední herecké duo Anna Kendrick – Ben Affleck slibuje velké věci.

Kdy to bude?
Film už je hotový a v českých kinech se objeví 6.10.

hElldWH

6) HHHH  

O čem to je?
Rok 1942. V Londýně se rozhodne, že operaci Anthropoid provedou rotmistři Jozef Gabčík a Jan Kubiš. Ti jsou odesláni do Prahy, aby podnikli atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.

Proč se těšíme?
Protože se jedná o velký český příběh uchopený hollywoodským stylem s hvězdným obsazením (Rosamund Pike, Jason Clarke, Mia Wasikowska, Jack O’Connell). Letos vyjde mj. ještě jeden film o atentátu na Heydricha. Bude se jmenovat Anthropoid a bude evropštějšího rázu včetně četného českého zastoupení (Geislerová, Budař, Malý). Pro pořádek: odrazující název je zkratka znamenající Himmlers Hirn heißt Heydrich (Himmlerův mozek se jmenuje Heydrich).

Kdy to bude?
Film se stále ještě natáčí. S největší pravděpodobností se do kin dostane koncem roku.

Billy_Lynn_s_Halftime_Walk_70772

7) Billy Lynn’s Long Halftime Walk

O čem to je?
Satira z válečného prostředí o vojákovi, který v Iráku počítá poslední hodiny předtím, než se vrátí jeho spolubojovníci.

Proč se těšíme?
Protože režíruje Ang Lee, jehož filmy jsou technicky vždy vypiplané a poprvé v historii natáčel ve 120 snímcích za sekundu a ve 3D (standardem je stále ještě 24 fps). Obsazení je navíc natolik různorodé, že jejich interakce mohou být velmi zajímavé. Ve filmu se objeví např. Kristen Stewart, Vin Diesel, Garrett Hedlund nebo Steve Martin.

Kdy to bude?
Film je v postprodukci již od června minulého roku a premiéra bude začátkem listopadu.

David-Brent

8) Life on the Road

O čem to je?
Štáb se rozhodl po několika letech od natáčení Kanclu spojit s Davidem Brentem a zdokumentovat jeho nový život rockové hvězdy.

Proč se těšíme?
Protože Ricky Gervais předvádí, že má v zásobě pořád spoustu vtipů a nekorektního humoru (viz vyhlašování letošních Zlatých glóbů). Jeho návrat nejznámější postavy navíc nebude jediným příspěvkem v roce 2016. Na jaře se do kin chystá jeho komedie Special Correspondents o fingovaném únosu jedné reportérky.

Kdy to bude?
Premiéra je ve Velké Británii stanovena na srpen. Doufáme, že se dočkáme i u nás.

snowden-push2016-fbpic

9) Snowden

O čem to je?
Životopisný film o Edwardu Snowdenovi, který jakožto zaměstnanec CIA poskytl médiím tisíce tajných informací a dokumentů.

Proč se těšíme?
Protože se jedná o látku, která je jako šitá na míru Oliveru Stoneovi. Ten se totiž v životopisných filmech s velkou dávkou kontroverze cítí jako ryba ve vodě.  Navíc v hlavní roli se objeví Joseph Gordon-Levitt a ve vedlejších např. Melissa Leo, Shailene Woodley nebo Nicolas Cage.

Kdy to bude?
Premiéra je stanovena na květen. Česká distribuce zatím mlčí.

oscar-isaac-christian-bale

10) The Promise

O čem to je?
Drama vyprávějící příběh milostného trojúhelníku pár dní před rozpadem Osmanské říše.

Proč se těšíme?
Protože Terry George natočil velká dramata jako Ve jménu otce nebo Hotel Rwanda a dlouho o něm nebylo ani vidu ani slechu. Navíc ústřední milostný trojúhelník si zahrají Oscar Isaac, Charlotte Le Bon a Christian Bale.

Kdy to bude?
Snímek je momentálně v postprodukci a dočkáme se ho zřejmě ke konci roku, aby mohl bojovat o Oscary.

2 KOMENTÁŘŮ

  1. HHHH – "Protože se jedná o velký český příběh uchopený hollywoodským stylem" – nehrabe vam ? asi skor velky ceskoslovensky pribeh nie ? v tom vysadku boli aj slovaci a bol to slovak ktory hodil granat ktory heaindricha smrtelne zranil… cesi cesi trocha ucty si prosime

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také