Český lev 2016: Nominace byly vyhlášeny

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) dnes vyhlásila nominace pro 23. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 42 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů uvedených do distribuce v roce 2015. Filmy se o trofeje Českého lva utkají v celkem 15 statutárních kategoriích.

Nejvíce nominací napříč všemi kategoriemi získaly snímky Ztraceni v Mnichově, Kobry a užovky a Domácí péče. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční v sobotu 5. března 2016 v pražském Rudolfinu. Večerem bude letos opět provázet moderátorka Lucie Výborná. Novinkou 23. ročníku Českého lva je udílení cen za televizní tvorbu. Zapojily se Česká televize, TV Prima, TV Nova, HBO Europe a TV Barrandov, které do tří vyhlášených kategorií nominovaly vybraná díla.

Výsledky Českých lvů 2016 zde

NEJLEPŠÍ FILM
Domácí péče
Fotograf
Kobry a užovky
Schmitke
Ztraceni v Mnichově

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM
Evangelium podle Brabence
Filmový dobrodruh Karel Zeman
Mallory
Opři žebřík o nebe
Vlna vs. břeh

NEJLEPŠÍ REŽIE
Domácí péče – Slávek Horák
Kobry a užovky – Jan Prušinovský
Sedmero krkavců – Alice Nellis
Schmitke – Štěpán Altrichter
Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Domácí péče – Alena Mihulová
Fotograf – Máša Málková
Laputa – Tereza Voříšková
Sedmero krkavců – Martha Issová
Ztraceni v Mnichově – Jana Plodková

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI
Domácí péče – Boleslav Polívka
Fotograf – Karel Roden
Gangster Ka – Hynek Čermák
Kobry a užovky – Matěj Hádek
Ztraceni v Mnichově – Martin Myšička

NEJLEPŠÍ ŽENSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Domácí péče – Zuzana Kronerová
Domácí péče – Tatiana Vilhelmová
Kobry a užovky – Lucie Žáčková
Sedmero krkavců – Zuzana Bydžovská
Ztraceni v Mnichově – Jitka Schneiderová

NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ ROLI
Gangster Ka – Predrag Bjelac
Kobry a užovky – Kryštof Hádek
Padesátka – Jiří Schmitzer
Ztraceni v Mnichově – Tomáš Bambušek
Ztraceni v Mnichově – Marek Taclík
NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ
Domácí péče – Slávek Horák
Kobry a užovky – Jaroslav Žváček
Sedmero krkavců – Alice Nellis
Schmitke – Tomáš Končinský, Jan Fusek, Štěpán Altrichter
Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

NEJLEPŠÍ KAMERA
Domácí péče
Fotograf
Kobry a užovky
Schmitke
Ztraceni v Mnichově

NEJLEPŠÍ STŘIH
Domácí péče
Fotograf
Kobry a užovky
Schmitke
Ztraceni v Mnichově

NEJLEPŠÍ ZVUK
Kobry a užovky
Sedmero krkavců
Schmitke
Vlna vs. břeh
Ztraceni v Mnichově

NEJLEPŠÍ HUDBA
Fotograf – Jiří Chlumecký
Sedmero krkavců – Vašo Patejdl
Schmitke – Johannes Repka
Wilsonov – Michal Novinski
Ztraceni v Mnichově – Matouš Hejl

NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE
Kobry a užovky
Sedmero krkavců
Wilsonov
Ztraceni v Mnichově

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY
Fotograf
Kobry a užovky
Sedmero krkavců
Wilsonov
Ztraceni v Mnichově

NEJLEPŠÍ MASKY
Kobry a užovky
Padesátka
Sedmero krkavců
Wilsonov
Ztraceni v Mnichově

MIMOŘÁDNÝ POČIN V OBLASTI AUDIOVIZE
Autobazar Monte Carlo
Interaktivní internetová stránka urbex.cz
Kancelář Blaník – III. série internetového seriálu
Projekt Čistíme svět fantazie
Přínos České televize k posílení domácí tvorby v roce 2015
Zlatá 60. II

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM nebo MINISÉRIE
Americké Dopisy (Česká televize), režie: Jaroslav Brabec
Jan Hus (Česká televize), režie: Jiří Svoboda
Korunní princ (Česká televize), režie: Karel Janák
Případ pro exorcistu (Česká televize), režie: Jan Hřebejk
Správnej dres (Česká televize), režie: Stanislav Sládeček

NEJLEPŠÍ DRAMATICKÝ TELEVIZNÍ SERIÁL
Atentát (TV Nova), režie: Petr Nikolaev, Jiří Chlumský
Doktor Martin (Česká televize), režie: Petr Zahrádka
Labyrint (Česká televize), režie: Jiří Strach
Mamon (HBO Europe), režie: Vladimír Michálek
Policie Modrava (TV Nova), režie: Jaroslav Soukup
Přístav (TV Prima), režie: Jana Rezková, Jaromír Polišenský, Ján Novák
Stopy života II (TV Barrandov), režie: Tomáš Magnusek
Vinaři II. (TV Prima), režie: Petr Nikolaev, Martin Kopp
Vraždy v kruhu (Česká televize), režie: Ivan Pokorný

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ TELEVIZNÍ FILM nebo SERIÁL
Daleko za sluncem (HBO Europe), režie: Olga Špátová
Filmová lázeň (Česká televize), režie: Miroslav Janek
Holky pod zámkem (TV Nova), režie: Jiří Fedurco
LSD made in ČSSR (Česká televize), režie: Pavel Křemen
Moto cestou necestou (TV Prima), režie: Hynek Bernard
Tajemný Černobyl (TV Barrandov), režie: Martin Hlaváček
Výměna manželek (TV Nova), režie: Jana Rezková, ml., Ivana Křenová
Zvláštní znamení touha (Česká televize), režie: Václav Křístek

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena
Furiant – Ondřej Hudeček
Lesapán – Pavel Soukup
Amanitas – Jakub Šmíd
Táta – Václav Huleš
Happy End – Jan Saska

NEJLEPŠÍ FILMOVÝ PLAKÁT – nestatutární cena
Fotograf – Jan Poukar, Jan Saudek
Kobry a užovky – Michal Tilsch (oceněný)
Schmitke – Mariana Dvořáková
Vlna vs. břeh – Gabriel Štrba
Ztraceni v Mnichově – Aleš Najbrt

CENA FILMOVÝCH FANOUŠKŮ – nestatutární cena
Kobry a užovky – režie Jan Prušinovský (oceněný)

PŘEHLED POČTŮ NOMINACÍ ve filmových kategoriích
Ztraceni v Mnichově – 15 nominací
Kobry a užovky – 12 nominací
Domácí péče – 9 nominací
Sedmero krkavců – 9 nominací
Schmitke – 8 nominací
Fotograf – 7 nominací
Wilsonov – 4 nominace
Gangster Ka – 2 nominace
Padesátka – 2 nominace
Vlna vs. břeh – 2 nominace
Evangelium podle Brabence – 1 nominace
Filmový dobrodruh Karel Zeman – 1 nominace
Laputa – 1 nominace
Mallory – 1 nominace
Opři žebřík o nebe – 1 nominace

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také