Marvelovský Spider-Man půjde vlastní cestou

Přečtěte si

Autor

Filmový Spider-Man prodělá v květnu letošního roku další proměnu. Po dvou rozdílných vizích postavy, které nám představil nejprve Sam Raimi a poté Mark Webb, se pavoučí superhrdina zhoupnul od Sony zpátky do područe jeho stvořitelů u Marvelu.

Velkolepé představení a zařazení nové verze Spideyho do Marvelovského filmového vesmíru proběhne ve filmu Captain America: Občanská válka, o jehož režii se starají bratři Russové. Ti nyní odhalili to, čím se vlastně marvelovský Spider-Man bude přesně lišit od těch dvou minulých.

Nejdůležitějším rysem nového Spider-Mana (Tom Holland) bude podle Joea Russoa fakt, že jde o středoškoláka, který úplně nezapadá do světa dospělých superhrdinů. „Bylo pro nás extrémně důležité vybrat herce, který je věkově blízký středoškolákovi. V minulých filmech hráli středoškolského Petera Parkera dospělí herci. My chceme na plátně vidět autentické ztvárnění takového člověka. Při castingu jsme chtěli vidět energii a charisma, ale taky nejistotu, která bude kontrastovat se seběvědomím dospělejších hrdinů,“ řekl Joe Russo.

Volba Toma Hollanda jako nového Spider-Mana rozhodně byla rozhodně promyšlená.
Volba Toma Hollanda jako nového Spider-Mana byla rozhodně promyšlená.

Bratři Russové v Zimním vojákovi dokázali, že své místo v marvelovském světě má i reálnější podání událostí. Až mrazivá atmosféra politického thrilleru s přidáním uvěřitelné choreografie soubojů udělala ze Zimního vojáka nejuzemněnější a nejuvěřitelnější marvelovský film. Při tvorbě nové inkarnace postavy Petera Parkera se Russové zamýšleli právě i nad jeho realistickým ztvárněním. Režiséři ho chtěli vložit do uvěřitelnějšího domova, než do jakého ho situoval například Sam Raimi. Jejich verze Parkera má tak odrážet jeho život chudého středoškoláka žijícího se svou tetou v jednom z nejdražších měst na světě.

Anthony Russo dále potvrdil, že nová verze Spider-Mana vychází z jejich subsvěta dvou filmů o Captainu Americovi: „Chtěli jsme uchovat stylistický tón našich filmů. Je to velmi specifický svět, drží se víc při zemi a je až tvrdě současný. To hodně podněcovalo naše volby při tvorbě Spider-Mana.“ Russové tak filmového Spideyho budou chtít přetvořit od výrazně komiksově inspirovaného hrdiny k hrdinovi realističtějšímu. Jak se tento přístup odrazí v estetické podobě Spider-Mana ovšem stále nevíme. Je otázkou, zda-li Marvel uzná za vhodné nám ho ukázat v trailerech, nebo si budeme muset počkat na premiéru filmu.

Captain America: Občanská válka kromě Spider-Mana představí i filmového Black Panthera. Jeho záběry v akci už máme. Teď nám nezbývá než čekat, kdy se ze stropu spustí pavouk. Třetí díl série o Kapitánovi bývá díky značné přeplněnosti postavami označován jako Avengers 2.5. Na scénu se vrátí takřka všichni živí hrdinové, až na Thora a Hulka, které musel Marvel odklidit kvůli jejich síle a schopnostem jednoduše zvrátit jazýčky vah na opačnou stranu.

Dvě skupiny superhrdinů se do sebe v kinech pustí 5. května 2016. Pod režijním vedením Anthonyho a Joea Russových se objeví známé tváře Chrise Evanse, Roberta Downey Juniora, Scarlet Johansson a dalších.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také