Nesmrtelná fantasy série C. S. Lewise se snad brzy dočká dalšího dílu. Čtvrté pokračování s názvem Stříbrná židle se odehrává mnoho let po Plavbě Jitřního poutníka a mělo by nás zavést sice do stejného světa, ale už s jinými postavami, neboť ty staré už jsou jednoduše moc staré, aby procházely skříní do jiného světa. Bude se autorský tým držet předlohy?

Po zdařilém prvním dílu Lev, čarodějnice a skříň, ve kterém si zahrála bílou královnu skvělá Tilda Swensen, přišly na řadu dvě pokračování, které sice už tak zdařilé nebyly, ale jako oddechová zábava to šlo. Nyní nás snad čeká oživení starého tématu, který by však měl dostat zbrusu nový outfit.

12/09/2005. 'Chronicles of Narnia' Movie Stills

O novém díle se mluvilo už v roce 2013, ale kvůli komplikacím se realizace kapánek odsunula a nyní to vypadá, že Stříbrná židle uvidí světlo světa v roce 2018. Produkcí filmu se zabývá Mark Gordon, který už má za sebou pecky, jako je Zachraňte vojína Ryana nebo novinku minulého roku Steve Jobs.

Ohledně postav se toho ještě moc neví. Je však jasné, že zůstane lev Aslan, vládce světlé strany síly a všeho dobra v zemi Narnii. Princ Kaspian by v tomto dílu měl vypadat jako starý pán, takže sexy Ben Barnes už nebude mít prostor. Pokud se film bude držet knižní série, tak právě Kaspian by měl oslovit Aslana, aby mu pomohl v hledání dědice trůnu, kterým je ztracený princ Rilian. Aslan se obrátí pro pomoc do lidského světa a protože u nás plyne čas výrazně pomaleji, měl by se vrátit protivný bratranec Eustace a studentka internátu Jill Pole. V této sestavě by měli vyřešit záhadu ztraceného prince a uvést Narnii do pořádku. Ale jestli to tak opravdu bude, to se necháme překvapit.

16 KOMENTÁŘE

  1. Vy jste asi vážně ty knihy nečetli, protože kdyby jste je četli věděli by jste, že stejné postavy (tudíž i herci) tam být prostě nemůžou. Ale je to super, že bude novej díl.

  2. No čekala bych lepší uzávěr filmu.Kazdopadně stejné herce i když dospělé.Když to budou hrát jiní herci už to nebude ono.

  3. Škoda že tam nebude Ermund,Lucka,Petr a Lucka už to nebude ona jako dřiv le budme rádí aspon za 4.Díl
    BTW (ZA NARNII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

  4. Jsem ráda ze bude další díl,ale hrozně moc bych chtěla ,aby se tam také ukázali Petr,Lucka,Edmund a Zuzka jinak to není ono

  5. To je škoda, já myslel že se tam vrátí i Lucinka Pewencyová. Ale na druhou stranu jsem rád že vychází další díl z nesmrtelné ságy Letopisů Narnie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here