10 nejlepších trailerů prosince

Přečtěte si

Autor

Závěr roku je v rámci trailerů vždy hektický z jednoho prostého důvodu – je to ve vánočních shonech ideální možnost předvést svůj letní blockbuster co nejširšímu publiku a zakončit rok s příslibem velkých věcí. A tak jak nám prosinec slibně začal (Batman v Superman), tak i slibně skončil (Deadpool). Těšíme se hodně a ve skrytu duše doufáme, že se povedou všechny velké filmy a my si budeme v kinech chrochtat blahem.

1) Star Wars: Síla se probouzí (International Trailer 2) 

Star Wars kampaň sílila každým týdnem a dnem a vyeskalovala v ten nejepičtější trailer posledních let. Všechno zde funguje na jedničku – Kylo Ren, staré tváře, nové tváře, akce, hlášky… Asijský trh je stále důležitější a je jistým znamením, že nejlepší trailer se dostal mezi plebs právě v tomto balení. Vábení do kina nemohlo být lepší – a výdělky z filmu taky ne. Fenomén je zpátky v plné síle a ve vysoké kvalitě. Jen houšť.

  V českých kinech: 17.12. 2015

2) Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti (Official Trailer) 

Tohle bude masivní! Kolotoč, který rozjel Captain America minulý měsíc, byl zastaven silou těchto dvou největších ikon komiksového světa. Jejich střet bude osudový a temný, byť tento trailer zachytil i podstatnou „cheesy“ stránku celého projektu. Postav se na plátně vystřídá evidentně dost, a tak jedinou starostí je stále ta, jestli to bude ve výsledku všechno šlapat a nic nebude drhnout. Očekáváme ještě jarní finální trailer, který nás přetransportuje rovnou do kina.

  V českých kinech: 24.3. 2016

3) Deadpool (Red Band Trailer 2) 

Všechno značí, že Deadpool je v dobrých rukou. Trailerová kampaň vrcholí další dvojicí trailerů, z nichž samozřejmě ten eRkový má větší koule díky gore efektům a sprostější mluvě. A přesně takto si finální produkt představujeme – nekorektní, zvrácený a sarkastický. Ryan Reynolds našel svou roli a my jen doufáme, že už se všechno nejlepší nevypálilo už v ukázkách. Byla by to totiž hrozná škoda.

   V českých kinech: 11.2. 2016

4) Správní chlapi (Official Red Band Trailer) 

Když se Shane Black rozhodne natočit krimi komedii, je potřeba zbystřit. Tento špičkový scenárista má totiž za sebou nejen povedeného Iron Mana 3, ale hlavně kultovní fláky jako Poslední skaut či Smrtonosná zbraň. U Správných chlapů půjde o typický mustr sedmdesátkových kriminálek, který bude zahrnovat spoustu drog, prostituce, neonů a soukromých detektivů. Kromě vypointovaných scén (záchod, hození zbraně) nás čeká i pěkně krvavá akce (skok do bazénu) a především úhlavní herecké hvězdné duo Russell Crowe – Ryan Gosling, přičemž první zmiňovaný dává vzpomenout na své časy před cca 20 lety (ano, L.A. – Přísně tajné). Těšíme se moc!

 V českých kinech: 2.6. 2016

5) Den nezávislosti: Nový útok (Official Trailer) 

Pokud má nějaký sequel smysl a chceme od něho právě ono prozaické „better, bigger, more“, je to cokoliv od Rolanda Emmericha. Tento německý režisér totiž vždy přijde s megalomanským blockbusterem založeným na tunách destrukce a explozí. Den nezávislosti 2 bude přímo navazovat na důsledky z prvního dílu a podle první ochutnávky půjde opět o vymazlený letní mix akce, zábavy a napětí. Funkční využití slavného proslovu a starých známých tváří je už jen příjemným bonusem.

   V českých kinech: 23.6. 2016

6) Zoolander 2 (International Trailer) 

Benu Stillerovi se nemůže upřít jeho scenáristický a režijní cit pro originální ztřeštěné látky. Zoolander je dnes již klasikou a na jeho pokračování se čekalo celých 15 let. Vše vypadá, že je na správné cestě, protože modernizace vizuálu a obsahu traileru jen a jen svědčí (Bieber, selfie). Když si do foroty připočteme ještě navrátivší se herecké persony a nové posily, musíme konstatovat, že se velmi těšíme. Cameo Benedicta Cumberbutche bude zřejmě velmi výživné.

  V českých kinech: 18.2. 2016

7) Obr Dobr (Teaser Trailer) 

Steven Spielberg se nedávno připomněl velmi dobrým Mostem špiónů a po svém dřívějším mustru na nás v létě vybalí zase něco odlehčenějšího. Bude se jednat o klasický pohádkový příběh Roalda Dahla (autor Karlíka a továrny na čokoládu) vyprávějící o netradičním přátelství holčičky s obrem. Z teaseru magická atmosféra jen teče (kamera, hudba, efekty) a hlavní představitelka je trefena na jedničku. Uvidíme, jak si film bude vést po první plnohodnotné ukázce, zatím jsme pozitivní. Mimochodem, zkratka BFG znamená „Big Friendly Giant“ a ne „Big Fucking Gun“.

  V českých kinech: 30.6. 2016

8) Legenda o Tarzanovi (Teaser Trailer) 

Klasické příběhy budou vždy v kurzu a zatímco se již Planeta opic slušně etablovala v novém tisíciletí a Mauglí nás v dalších letech poctí hned dvakrát, Tarzan se nám představuje právě teď. A je to víceméně syntéza výše zmíněných titulů + King Konga (který se bude remakovat o rok později). Materiál zatím vypadá skvěle a co nezvládnou triky a scénář, to by měli dohnat prvotřídní herci. Samuel L. Jackson, Margot Robbie, Christopher Waltz, Djimon Hounsou či John Hurt? Ansámbl je to na letní oddychovku více než solidní, ale chceme vidět víc.

  V českých kinech: 7.7. 2016

9) Star Trek: Do neznáma (Trailer) 

Úspěšně zreinkarnovaný Star Trek bohužel doplatil na návrat slavnějšího konkurenta a ztratil lodivoda Abramse, který se nyní na nových dobrodružstvích posádky Enterprise bude podílet už pouze z pozice producenta. Režisérské žezlo převzal Justin Lin a na první ukázce je to znát – hudební podkres, který by se hodil spíše do série Rychle a zběsile, řada vtípků a trikové atrakce. Star Trek tentokrát očividně nepůjde cestou temnoty, osudovosti a vážnosti a zkusí to z druhého konce. Nehodláme ovšem tvrdit, jak bude výsledný film fungovat jako celek.

  V českých kinech: 21.7. 2016

10) X-Men: Apokalypsa (Official Trailer) 

Bryan Singer bude poprvé spolupracovat výhradně s ansámblem nových postav ze světa X-Men a bude je konfrontovat s největším arcipadouchem Apocalypse, jenž chce, světe div se, zničit planetu. Zajímavější tak bude spíše sledovat předávání pomyslného žezla mladším verzím, a jestli se zastaví Hugh Jackman na slovíčko alespoň do baru. Dějově ani trikově totiž trailer příliš nenavnadil a nezachránil ho ani Oscar Isaac, který má poslední dobou jednu zajímavější nabídku než druhou.

  V českých kinech: 19.5. 2016

Závěr roku se povedl a my už se těšíme, jakou přítomností nás poctí lednové ukázky. Máte nějaké tipy? Mohli bychom se dočkat teaseru na druhé V zajetí démonů, Krotitelů (Krotitelek) duchů nebo druhého Stathamova Mechanika. A pokud budeme hodně optimističtí, i staronového Bournea s tváří Matta Damona.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také