Žebříček: Johnny Depp je nejpřeplácenějším hercem Hollywoodu

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Mezi další herce, kteří se ekonomicky „nevyplatí“ patří i Christian Bale nebo Brad Pitt. Na opačné straně žebříčku je Chris Evans či Jennifer Lawrence.

Časopis Forbes zveřejnil zajímavou přehledovku o hollywoodských hercích a jak se jejich platy za poslední tři role promítly do celkových výdělků jednotlivých filmů. Podle této statistiky je suverénně nejpřeplácenějším hercem Johnny Depp, který například producentům snímku Mortdecai: Grandiozní případ způsobil finanční ztrátu ve výši 13 milionů dolarů.

Depp si jistě brzy spraví chuť novými Piráty, ale i tak jde o nelichotivé prvenství tohoto nejoblíbenějšího herce filmového světa (tedy alespoň podle CSFD). Druhé místo okupuje oscarový Denzel Washington, jehož filmy Let nebo Equalizer rozhodně nejsou promrhaným potenciálem, ale v poměru hercův plat/výsledné tržby jde rozhodně o ztrátovou záležitost.

Na dalších místech se umístili například Will Ferrel (do statistiky se nepočítají animované snímky, proto si nemyslete, že byl LEGO příběh propadák), Will Smith nebo Ben Affleck, který jistě pošilhává po novém Batmanovi, kterým by si napravil finanční pověst.

1. Johnny Depp
2. Denzel Washington
3. Will Ferrell
4. Liam Neeson
5. Will Smith
6. Christian Bale
7. Channing Tatum
8. Brad Pitt
9. Ben Affleck
10. Tom Cruise

Chris Evans je díky své roli Kapitána Ameriky "nejvýhodnějším" hercem Hollywoodu.
Chris Evans je díky své roli Kapitána Ameriky „nejvýhodnějším“ hercem Hollywoodu.

To opačný konec žebříčku hovoří jasně ve prospěch Kapitána Ameriky neboli Chrise Evanse. Jeho vynikající výsledky pramení především díky marveláckému universu, kde nebere ani zdaleka tak ohromný plat jako třeba Robert Downey Jr., ale jeho filmy i tak vydělávají velmi slušné peníze. Za každý dolar, který putuje Evansovi přímo do kapsy, utrží studio přesně 182 dolarů – u Deppa to je třeba jen dolar a dvacet centů.

Dále se pak finančně vyplatí třeba Mila Kunis, Vin Diesel nebo mlátičky Mark Wahlberg a Dwayne Johnson.

1. Chris Evans
2. Mila Kunis
3. Scarlett Johansson
4. Gwyneth Paltrow
5. Emma Stone
6. Chris Hemsworth
7. Vin Diesel
8. Jennifer Lawrence
9. Mark Wahlberg
10. Dwayne Johnson

2 KOMENTÁŘŮ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také