Víkendové tržby: Vyrovnaný víkend těsně ovládly Hunger Games

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Solidní nástup hororové novinky Krampus téměř stačil na upadající výsledky Katniss a spol.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část už potřetí za sebou vede v žebříčku nejlepších výdělků v amerických kinech a to i při hrozivém propadu o více než 64 % oproti minulému týdnu. Dalších 18,6 milionů dolarů dělá dohromady v součtu ze všech světových sálů 523 milionů, což je každopádně masivní suma, ale oproti minulým dílům jde o nenaplněný potenciál. První část Síly vzdoru vydělala za stejný počet dnů (17) o 30 milionů více. K úspěchům dvojky a jedničky se pak tento film nepřibližuje ani náhodou.

tom, že uplynulý týden nepatřil mezi ty komerčně nejúspěšnější svědčí i fakt, že druhé místo obsadila celkem nenápadná hororová podívaná Krampus: Táhni k čertu. Té na stříbrnou medaili stačilo 16 milionů, ale zajímavé jsou především ohlasy, protože snímek sbírá vesměs kladná hodnocení.

Creed06467.dng

Třetí flek bere chválený Creed s boxerskou legendou Rockym, kterého si opět zahrál Sylvester Stalone. Tato slavná mlátička se nyní zhostila role trenéra a společně se synem bývalého protivníka si hlasitě říkají o nějakou tu oscarovou nominaci. Pozitivní recenze a víkendových 15,54 mega jistě potěší jak důchodovou kariéru populárního herce, tak účetní studia Warner Bros. Snad dojde i na českou premiéru.

První polovinu žebříčku obsadila s těsným odstupem prehistorická monstra (Hodný dinosaurus – 15,51 milionů) a z poněkud výraznější vzdálenosti vše pozoruje britský štramák neboli agent 007 (Spectre – 5,4 milionů).

Na šestém místě se stejně jako minulý týden zabydlela vánoční rogenovka The Night Before. Necelých pět mega sice není žádné terno, ale pochybuji, že tvůrci počítali s lepšími čísly. Následuje Snoopy se svým posledním celovečerním dobrodružstvím. Snímek Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu má na svém kontě celosvětových 130 milionů, přičemž je zajímavé, že prozatím se toto psisko představilo jen v devíti zemích mimo USA.

daniel-craig-in-spectre-1940x1293

Na osmé a deváté pozici se umístily filmy s oscarovými ambicemi – novinářské drama Spotlight (2,9 milionů) a dobovka z poloviny minulého století Brooklyn (2,4 milionů). Top 10 uzavírá remake španělského dramatu Tajemství jejich očí (1,95 milionů). Poprvé po deseti týdnech tak z žebříčku vypadl Marťan.

Na co se těšit příští týden? S velrybou se bude rvát Chris Hemsworth ve filmu V srdci moře a Tom Hardy bude v gangsterské dvojroli vládnout Londýnu jako Legenda zločinu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také