TOP 10: Nejlepší pixarovské postavy

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Pixar je ve svém žánru králem, o tom není pochyb. Ve svých filmech ukázal desítky postav, které si získaly naše srdce. Vybrat deset nejlepších z nich je opravdu velmi těžké, skoro nemožné. My jsme se ale přesto pokusili a tady je výsledek.

1. Wall-E (Wall-E)

Krychlovitý plecháček je jedním z největších sympaťáků. Srdce má tak velké, že by mu ho mohl leckdo závidět. Na seznamu nemůže chybět.

2. Jack Jack Parr (Úžasňákovi)

Na první pohled neškodné roztomilé malé dítě ukáže, že má schopnosti stejně jako jeho rodiče. Chůva starající se o Jacka rozhodně nečekala tak těžkou práci.

3. Alec Azam (Presto)

Králíček z vynikajícího kraťasu dokazuje, že Pixar exceluje nejen v celovečerních snímcích. Roztomilé zvířátko se změní v pěkně otravné stvoření, když dostane hlad. Jeho majitel, mimo jiné kouzelník, by mohl vyprávět.

https://www.youtube.com/watch?v=CB1Pukr0nFQ

4. Dug (Vzhůru do oblak)

Snímek o osamělém starci bodoval především prvními minutami, které svou dojemností dostaly každého. Sekvenci by měl vidět každý, kdo tvrdí, že jsou animáky jen pro děti. Dobrodružnému důchodci dělali ve filmu vedle skautíka společnost také zvířata. Jedním z oněch zvířat byl pes Dug. Jeho zaujetí veverkami a dobrácká povaha získají určitě i vaše sympatie.

5. Mike Wazowski (Příšerky s.r.o.)

Zelený kyklop je sice malý vzrůstem, ale velký duchem.

6. Paní Bramborová (Toy Story 2, Toy Story 3)

Tak věrnou manželku, jako má pan Brambora, by chtěl každý. O svého chotě se stará a připomíná mu, co si na nebezpečnou výpravu má vzít – náhradní oči nesmí chybět.

7. Bing Bong (V hlavě)

Imaginární kamarád hlavní představitelky byl schopný vytvářet ve snímku radostné a vtipné okamžiky, stejně jako ty zcela nejsmutnější. Na jeho oběť žádný fanoušek animáků nezapomene.

https://www.youtube.com/watch?v=oiHgvzlZx04

8. Ken (Toy Story 3)

Neodolatelný metrosexuál Ken zastává jednoduchou teorii – aby vás měli rádi ostatní, musíte se nejdřív mít rádi. A toho se vskutku drží.

9. Španělský Buzz (Toy Story 3)

Samotný Buzz rakeťák je skvělá postava, ale jeho šílený španělský mód je ještě lepší. Romantik a dokonalý tanečník, tomu žádná neodolá.

10. Edna Mode (Úžasňákovi)

Vtipná návrhářka je nejlepší ve svém oboru a vždycky zná potřeby zákazníka lépe než on sám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také