Top 10: Nejlepší akční scény z filmů roku 2015

Přečtěte si

Autor

Tento rok se pyšní velkým počtem filmů, kde se to jenom hemží akčními scénami a napjatými momenty. Dohromady se totiž letos sešlo několik pokračování akčních sérií, jakými jsou například James Bond, Mission Impossible nebo Rychle a zběsile. Do toho tu jsou novinky jako Marťan nebo předělávky úspěšných klasik jako Šílený Max. Výběr filmů byl tedy skutečně široký, a přesto se z něho podařilo vytáhnout těch deset, ve kterých jsou ty nejlepší akční scény.

10. Krycí jméno U.N.C.L.E. – Honička na lodích

Úspěch akční komedie Guye Ritchieho lpí v tom, že se mu do obvykle většinově čistou akcí nasáklých filmů o agentech povedl přidat větší díl zábavy a vtipu. Když tak americký agent CIA Solo (Henri Cavill) a Illya (Armie Hammer) z ruské KGB spojí síly proti společnému nepříteli, dostávají se často do tvrdých potyček, které ale provází humorný průběh zrovna jako v případě asi nejúspěšnější honičky na lodích. Když Solo vypadne z lodi a doplave na břeh, namísto, aby hned pomohl Illyovi, pustí se nejprve do procítěné svačinky v náklaďáku.

9. Ant-Man – Když Falcon dostal na frak od mravenčího muže

Vedle Avengers: Age of Ultron vypadá Ant-Man s jediným hrdinou poněkud skromně. Naštěstí anebo spíš naneštěstí se ve filmu otočí i avenger Falcon, který nebude v tomto případě bohužel pomoc, ale překážka. S hrdinou a zlodějíčkem vtipálkem Scottem se dostane do drobné rvačky a překvapivě ji prohraje. Před ponižující porážkou si oba ale stihnou vyměnit pěkných pár ran, a i když je Ant-Man ve svém obleku malinký, dojde i na nemalou destrukci.

8. Bláznivá dovolená – rvačka, co je na palici uhozená

Pro povzbuzení týmového ducha rodinky se Rusty Griswold rozhodne, že svojí drahou polovičku a malé pokračovatele generace vezme na opáčko své dětské dovolené do „oblíbeného“ zábavního parku Walley World. Bohužel, co má tendenci se podělat, to se zkrátka podělá a tady vezme situace až do takových krajních mezí, že se do sebe pustí úplně všichni. Pěsti, nehty, sliny – vše je povelené. Je to otevřený boj otevřený možnostem, který je na palici uhozený.

7. Rychle a zběsile 7 – jedním autem skrz tři mrakodrapy

Série rychlých aut a velkých zločinů je známá pro své otrlé a neuskutečnitelné akrobatické kousky, v sedmém pokračování s nimi ale dosáhla vrcholu. A jednalo se doopravdy o vrchol na výši, a to až na špičkách trojice vysokých mrakodrapů komplexu Etihad Towers v Abu Dhabi, hlavním městě Spojených Arabských Emirátů. Zde se dostává Vin Diesel a Paul Walker do situace, kdy se k úniku vybízí jediná cesta – projet skrz nejvyšší patra mrakodrapů a prostorem vysoko nad zemí, který je odděluje, vystaveným luxusně rychlým autem.

6. Marťan – vesmírný famfrpál aneb chyť si svého astronauta

V tomto případě se nejedná o žádný akční snímek, ve vynikajícím Marťanovi se ale hlavní postava, astronaut Mark (Matt Damon) dostává do takových dramatických situací, nad kterými se srdce na chvíli pozastaví. Opuštěný na opuštěné planetě čeká na záchranu, a když už k ní dojde, nic nebude tak snadné, jak se to v NASA původně plánovalo.

5. Spectre – slavnosti mrtvých obživnou akcí

Mexický Den mrtvých a s ním spjaté oslavy probíhající na četných náměstích velkých měst tedy obvykle nejsou úplně pochmurné. Jsou to koneckonců slavnosti. Daniel Craig jako James Bond do nich ale tentokrát vnese více života, než je zdrávo, a vezme víc životů, než je povoleno. Při pronásledování padouchů už téměř klasicky sundá alespoň jednu budovu a dojde i na skoro antigravitační boj ve vrtulníku.

4. Kingsman: Tajná služba – neobvyklá bohoslužba

Tento akční špionážní snímek přímo zabíjí svojí úrovní komičnosti některých scén a uchopení myšlenky dalšího filmu na téma špionážní, protentokrát nevládní, agentury bojující za dobrou věc. Když ale hlavní padouch Gazelle (Samuel L. Jackson) promění pomocí zařízení ovládající mysl pevně věřící a silně rasistické osazenstvo kostela ve vraždící stvůry… Harrymu Hartovi (Colin Firth) jako agentovi veteránovi nezbyde nic jiného, než se zachovat s odpovídající odezvou. Během jatek, ze kterých proudy krve tryská absurdita, nevíte, jestli se smát anebo děsit.

https://www.youtube.com/watch?v=NXB6slJSbL4

3. Creed – poslední ring

Adonis Johnson (Michael B. Jordan) a Rocky (Sylvester Stallone) čelí nelehkému úkolu – dostat Adonise na úroveň boxera rovného jeho otci, Apollu Creedovi. Cesta je to trnitá, plná tvrdých ran a pádů, a to Adonise jeho velké finále teprve čeká. Výzva v podobě šampiona, boxera nejen ve filmu, ale i v realitě, Rickyho Conlana (Anthony Belew). V tuhle chvíli ze sebe musí dostat pokračovatel svého otce úplně vše, všichni jsou napjatí a Rocky snad nejvíc. Když pak zazní znělka originálního dílu, publikum jde do kolen.

2. Mission Impossible: Národ grázlů – výborné vystoupení v opeře

Když se Ethan Hunt (Tom Cruise) ocitne ve vídeňské opeře, kde má zhatit atentát, neví ještě, jak problémové to bude. Tři zabijáci a on se notnou chvíli představení musí tělo na tělo potýkat s obrovitým sniperem, který je stejně zabijácký na blízko jak na dálku. Podpora je Ethanovi spíš na obtíž, ale jako agent s nemožnými misemi musí být na takové tvrdé protivníky a problémy zvyklý.

https://www.youtube.com/watch?v=WPxWDnA3IwU

1. Šílený Max: Zběsilá jízda – poslední zběsilá jízda

O nesporně vynikajícím šíleném dílu George Millera se moc lidí hádat nebude. Akčních a zběsilých scén budete mít po kolena i v holinách po celou dobu trvání filmu, skutečné grády ale honička nabere, když konci udělají Max s Furiosou, Nuxem a celou posádkou svého přivlastněného bitevního vozu něco… šíleného, zase. Rozhodnou se, že nejlepší útěk vede skrz čelní srážku s Immortan Joem a jeho konvojem, a tak se jízda dostane do skutečných otáček ve svém nárazovém finiši.

https://www.youtube.com/watch?v=kOs0we4XF0U

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také