Placení škod za ilegální stahování zamázl videem

Přečtěte si

Autor

Sdílením to začalo, sdílením to může skončit. Tak to stojí v titulku videa na serveru Youtube, které už nasbíralo více jak čtyřnásobek potřebného množství zhlédnutí.

Třicetiletý Čech, známý pouze pod jménem Jakub F., se proslavil u nás i v zahraničí, ne však zrovna dobrý způsobem. V průběhu osmi let sdílel na internetu gigabajty a gigabajty dat obsahující mimo jiné filmy od 20th Century Fox a HBO Europe, hudbu od Sony Music a také samozřejmě software značky Microsoft. Škody se vyšplhaly až na 373 tisíc dolarů. Východisko? Protipirátské video, které sdílením dosáhne počtu zhlédnutí přes 200 tisíc.

151127103845_jakub_f_640x360_filmzlicincompany_nocredit

Jakubovi F. se k dnešnímu dni videem, ve kterém odrazuje ostatní od internetového pirátství, podařilo nasbírat už téměř jeden milion zhlédnutí, který podmíněných dvě stě tisíc dalece převyšuje. Celosvětové sdružení firem Business Software Alliance (BSA) prosazující zájmy softwarového průmyslu tak po naplnění této podmínky skutečně českému pirátovi placení škod nad jeho možnosti odpustilo. Nyní je Jakub F. pouze ve tříletém podmíněném odsouzení. Jeho obličej se nejspíš BSA zalíbil natolik, že mu skutečně zachránil živobytí. Na video se můžete podívat zde:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také