Christopher Nolan se pouští do historického velkofilmu

Přečtěte si

Autor

Po výpravě do budoucnosti ve filmu Interstellar se Christopher Nolan rozhodl natočit snímek z historie.

Světoznámý a uznávaný režisér je obvykle vcelku tajnůstkář, co se týče jeho chystaných projektů. Postupně ale začínáme odhalovat podrobnosti o jeho další práci, a sice o filmu Dunkirk (u nás nejspíše Dunkerque).

Snímek by měl pojedávat o operaci Dynamo, která měla za cíl evakuovat britské a francouzské vojáky spojeneckých sil z francouzského přístavního města Dunkerque a okolních pláží. Stalo se tak na přelomu května a června 1940 – půjde tedy o válečné velkodrama. Evakuaci předcházela silná německá ofenziva, která dělila spojenecká vojska na dvě skupiny. Jižní skupina měla nejprve nařízeno zaútočit a opět se spojit se zbytkem protiněmeckých sil. Úkol se ale ukázal nesplnitelný a byla zahájena masivní evakuace. Během té odplulo za osm dní z Francie přibližně 300 000 vojáků přibližně v 800 lodích. To, že se podařila, je dodnes považována za zázrak.

Podle prohlášení studia Warner se bude jednat o válečný akční thriller, natočený částečně na obří formát IMAX a částečně na 65 mm kamery. Christopher si sám k filmu píše scénář – zatím netušíme, zda mu s ním pomáhá jeho bratr Jonathan, který s ním často na scénářích spolupracuje… Produkovat jej bude jako obvykle Nolanova manželka Emma Thomas.

Natáčet by se mělo převážně v exteriérech, nezřídka na místech, kde se událost odehrála – přestože se bude filmovat ve Francii. V Londýně probíhá casting nejmladších postav, do kterých chce Nolan obsadit samé nováčky. Naopak do rolí starších rolí si zatím vyhlédl Toma Hardyho (Temný rytíř povstal), Kennetha Branagha (Valkýra) a Marka Rylance (Most špionů). O jejich obsazení se zatím jen jedná.

Co myslíte, povede se Nolanovi jeho první historický snímek vůbec? Bude to nelehký úkol, očekávání budou jistě velká…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také