5 důvodů, proč jít na Krampus: Táhni k čertu

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Hororová komedie Krampus: Táhni k čertu se pomalu blíží do našich kin a my jsme pro vás vymysleli pět důvodů, proč se na snímek v kinosále podívat.

Krampus je “skutečný”

Všichni známe Ježíška a kouzlo vánočních svátků obecně. Děti se mohou bát tak maximálně čerta, že jim nadělí uhlí a brambory, a při míře zlobivosti na ně udělá ještě nějaké to “BU, BU, BU!” Krampus je jiná liga. V německy mluvících zemích (hlavně Německo a Rakousko) je to legenda. Strašidelná legenda. Namísto čerta doprovázejícího Mikuláše, jak je tu u nás zvykem, chodí právě Krampus, který děti doslova trýzní. Rohatá obluda s kopyty nenechá žádné dítě chladným.

Krampus

Máte neposlušné dítě

V návaznosti na předešlé tvrzení, že Krampus vyděsí každé děcko, byste mohli zlobivému dítěti názorně ukázat, že všechno má svou mez. Jde sice o rodinný fantasy film, přesto s mnoha hororovými prvky. Na malé dítě moc kruté? To už je na vás.

nwm8EtrkYJwXRj09LkpfVV0vE0O

Jste fanoušky elfů, faunů, vlkodlaků a dalších bájných tvorů

Krampus je záhadnou figurou. Sice se nejvíce podobá čertovi, ale rovněž by se dal charakterizovat i jako faun se vzteklinou. Ocas, kopyta, rohy… jen ty cenící zuby a sliny kolem úst nejsou známky přátelského chování. Každopádně nás čeká hezké dílo, s jakým se maskéři vytasili. Ano, nebude to jen CGI. Proto vyrazte na film a hledejte inspiraci pro čertovský kostým na příští rok.

NEycy3gSfzS2BC_1_a

Pokud si chcete odpočinout od nakupování dárků

Ne všichni řeší nákupy dárků přes internet. Valná většina lidí tráví čas hledáním toho správného dárku v obchodních centrech. A pokud nakupujete rádi v obchodních domech, kde se nachází nějaké kino, což je ve velkých českých městech téměř pravidlem, je právě Krampus to nejlepší, u čeho si odpočinete. Co jsou přece starosti s dárky oproti starostem vůbec přežít, že? 🙂

74adfcc1_edit_img_facebook_post_image_file_2387502_1441814334HoP62G.fbshare

Pokud se vám líbila Halloweenská noc

Snímek z roku 2007 s originálním názvem Trick ‚r Treat byl povídkový film, v němž se propojily čtyři příběhy. Přesto to byla povedená hororová komedie, která je u nás, bohužel, docela přehlížena. Scénář a režii měl na starost Michael Dougherty (spoluautor scénářů k takovým filmům jako X-Men 2, Superman se vrací, nebo nadcházející X-Men: Apocalypse). Podle jeho slov se Krampus nese v podobném duchu. Pakliže jste fandy jeho nezávislé, bláznivé hororové komedie, nic si nerozmýšlejte a běžte do kina.

trick-7-150933

Krampus: Táhni k čertu má v České republice premiéru 10. 12. 2015. Pod režijním dohledem Michaela Doughertyho se ve filmu objeví Adam Scott, Toni Collette, Alison Tollman nebo David Koechner.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také