10 nejlepších trailerů listopadu

Přečtěte si

Kosmonaut z Čech: Netflix pošle Adama Sandlera do vesmíru

Kniha spisovatele Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech dostane filmovou adaptaci od Netflixu. V hlavní roli kosmonauta Jakuba Procházky se...

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

Autor

Zatraceně silný měsíc. Filmoví fanatici měli žně, protože finišuje kampaň na Star Wars (spousta skvělých spotů) a hlavně jim byly představeny první záběry ze dvou očekávaných filmů příštího roku – Kapitána Ameriky a Warcraftu. Oboje nezklamalo a příjemně navnadilo. Představila se nám třeba i druhá Alenka a své kampaně uzavřel Tarantino se svým snímkem Osm hrozných a Howard se svým dobrodružným spektáklem bojující o Oscary – V srdci moře.

1) Star Wars: Síla se probouzí (International Trailer) 

I když se J.J. Abrams dušoval, že trailerová kampaň je u konce, sedmá epizoda Star Wars nás v mezinárodním traileru ještě jednou navnadila. A to pořádně! Další nová kopa záběrů a hlavně tíživá osudovost a neskutečně silná nostalgie dělá z poslední upoutávky (nepočítáme-li různé TV spoty) opět to nejlepší navnazení na prosincovou událost. Podle posledních ukazatelů budou lidi kina brána útokem a my už se taky nemůžeme dočkat!

V českých kinech: 17.12. 2015

2) Captain America: Občanská válka (Teaser Trailer)  

Výživné první navnazení na marvelovskou událost příštího roku. Přestože se ve filmu objeví nespočet důležitých komiksových postav, jejich rozložení min. v traileru působí konzistentně a spor mezi Iron Manem a Kapitánem správně osudově. Nejlepší na tom je, že vidíme pouze střípky a úlomky velkých věcí a moc nás zajímá, jak do všeho zapadne takový Black Panther nebo třeba Spider-Man. Naprostá spokojenost a pokud by se další trailery držely tohoto osobního ducha, vůbec by nám to nevadilo.

  V českých kinech: 5.5. 2016

3) Warcraft: První střet (Official Trailer)  

Trvalo to dlouho, ale fanouškovská obec a všichni zvědavci se konečně dočkali. Trailer na Warcraft je tady a předvádí přesně to, co se od něj čekalo – zaplní díru po Hobitech a pokusí se nadobro zlomit prokletí herních adaptací a uspět jak u kritiků, tak u diváků. Prepozice má pro to více než dobré a tahle epická fantasy s příběhem Orků a lidí nás určitě smete ještě v pár dalších ukázkách. Prozatím slibné.

 V českých kinech: 9.6. 2016

4) Now You See Me 2 (Teaser Trailer)  

Svěží, vtipná, moderní a hlavně atraktivní podívaná – to jsou atributy druhého dobrodružství kouzelníků/podvodníků z Now You See Me. Všechno je pěkně nablýskané, má to hlasový doprovod Morgana Freemana a když už si myslíte, že vás po finálním dovádění Jesseho Eisenberga v dešti nic nepřekvapí, přichází Daniel Radcliffe jako třešnička na dortu. Minutové zaháčkování diváka zafungovalo dokonale!

  V českých kinech: 9.6. 2016

5) Triple 9 (International Trailer)  

Předchozí eRkový trailer byl výživnější a představil film mnohem důrazněji. Tato mezinárodní ukázka spíše sází na vysvětlení příběhu a hlavních motivů postav, přičemž se snaží prodat film skrze známé tváře a jména (Kate Winslet jako boss svině láká zřejmě nejvíc). Navíc více než kdy jindy je tady vidět jakýsi kompromis mezi Michaelem Mannem a Davidem Ayerem (přístupem, formou, obsahem), a to není vůbec špatná vizitka. Doufáme v potvrzení nasazení do českých kin.

  V českých kinech: –

6) V srdci moře (International Trailer)  

Triková podívaná funguje, hudba je na maximu a herecké hvězdy hrají jako o život. V srdci moře je definitivně prodáno a finální trailer dokazuje, že cílení na oscarovou sezónu byl dobrý tah. Jak ovšem na tom bude film v konečném důsledku a jestli pouze „nepropluje“ kiny, je velkou otázkou. První ohlasy jsou poměrně pochvalné, nejvíc se kritizuje až moc nápadný „digibordel“.

  V českých kinech: 3.12. 2015

7) Osm hrozných (Official Trailer)  

Tarantino může propagovat 70mm formát jakkoliv chce, scenérie mohou být sebekrásnější a klasická herecká skvadra sebešílenější…jediné, co bude ale diváka vždy zajímat, je Tarantinovo jedinečné vyprávění a smysl pro absurdní humor. Trailer z tohohle naštěstí nic moc neprozrazuje a láká spíše na výše zmíněné. Těšíme se, protože z dosavadních ukázek křičí, že o zvraty a napínavé scény nebude nouze. Taktéž se zveřejnila stopáž: neskutečných 182 minut.

 V českých kinech: 7.1. 2016

8) Anomalisa (Trailer 1)  

Charlie Kaufman dokázal již několikrát, že je jedním z nejoriginálnějších scenáristů pod sluncem a jeho filmy mají v sobě nějaký magnet, který na sebe poutá diváky. Nejinak tomu je i u traileru Anomalisa, který zaujme hlavně vizuální stránkou a magickou hudbou. Oslava lidství, individualismu a lásky je lemována výkřiky od kritiků, že jde o bombu. Na svůj verdikt si počkáme až na konec března, každopádně zvědavost je vysoká.

 V českých kinech: 31.3. 2016

9) Sázka na nejistotu (Trailer 2)  

Vlk z Wall Street. Film, který se musí snad každému při sledování tohoto traileru vybavit. Očesaný a obyčejný vizuál, nedávná minulost a finanční pozadí USA jsou právě ty atributy, které jsou se Scorseseho zářezem stejné. V Sázce na nejistotu nás ovšem nečeká DiCapriovo one-man show, ale hned čtveřice odlišných postav, které si zahrají Ryan Gosling, Brad Pitt, Christian Bale a Steve Carrell. Nominace za scénář a herecké výkony jsou již téměř jisté. První ohlasy film chválí a vypadá to na velmi silného hráče v oscarových bojích. Tak uvidíme, především Carrell je v nezvykle vážné pozici vítaným oživením.

  V českých kinech: 7.1. 2016

10) Alenka v říši divů: Za zrcadlem (Movie Trailer)  

Vypadá to hezky, barevně a má to díky hlavnímu záporákovi pevně daný rytmus a koncepci traileru. Jenže to režíruje James Bobin (ne Tim Burton) a jen na sebe vrší dřívější atrakce. Johnny Depp se nedokáže dostat na výsluní, a tak se opět pitvoří a za další rok se to samé odehraje u Pirátů z Karibiku. Řemeslně velmi kvalitně udělaný trailer, ale z finálního produktu máme strach. A protože se premiéra odehraje v USA v Den obětí války, kina budou praskat ve švech.

 V českých kinech: 26.5. 2016

Další měsíc za námi a ten poslední před námi. Bude to velké, protože v prosinci nás poctí svou ukázkou X-Men: Apokalypsa a pravděpodobně se ke slovu dostane DC Comics – Batman v Superman či Sebevražedný oddíl a zastavit by se mohl i Deadpool. Z letních blockbusterů se nám v plné palbě neukázal ještě druhý Den nezávislosti, pořádný trailer k Hledá se Dory nebo Želvy Ninja 2.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také