Víkendové tržby: Nejslabší týden roku 2015 ovládl Marťan

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Premiérám se nedařilo. Kuchařské drama Dokonalý šéf zůstalo za očekáváním, ještě hůře si vedla politická satira Our Brand is Crisis.

Přelom října a listopadu skončil z pohledu filmových výdělků velmi bídně. Marťanovi stačilo pouhých 11,4 milionů k obhájení prvního místa z minulého týdne, přičemž na dalších místech se pořadí filmů taky vůbec nezměnilo. Stříbro sebrala Husí kůže (10,2 milionů), pronásledovaná Mostem špiónů (8 milionů) – drama Stevena Spielberga z dob studené války.

Na čtvrté místo poskočila stálice Hotel Transylvánie 2 (5,8 milionů) a hned za tímto animákem se umístila asi nejočekávanější novinka uplynulého víkendu – Dokonalý šéf v hlavní roli s Bradleym Cooperem. Toto drama z kuchyňského prostředí vydělalo slaboučkých 5 milionů a to je při otvíráku v 3 000 kinech opravdu bída. Ještě hůře dopadl Poslední lovec čarodějnic – ten ve svém druhém týdnu v amerických kinech zažil propad o téměř 60 % a tržby kolem 4,7 milionů jsou k smíchu.

Ve strmém pádu pokračuje také poslední díl Pranormal Activity (3,4 milionů), která jen těsně porazila další novinku – politickou satiru se Sandrou Bullock – Our Brand is Crisis. Tento nepříliš chválený počin obsadil nelichotivé osmé místo s necelými třemi a půl miliony.

Top desítku pak uzavírají filmařsky kvalitní díla Purpurový vrch 3,1 (milionů) a Steve Jobs (2,5 milionů). Tyto snímky by si jistě zasloužily mnohem pozitivnější výdělky, ale divácká „náročnost“ je neúprosná.

Snad se dočkáme zajímavějších výsledků příští víkend, protože to v amerických kinech startuje nová bondovka Spectre.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také