Memento Christophera Nolana znovu obživne

Přečtěte si

Autor

Obvykle se na remake čeká delší dobu, v AMBI Pictures byli ale skutečně nedočkaví. Guy Pearce tak asi nebyl jediný se špatnou krátkodobou pamětí.

Je tomu patnáct let, co tehdy pouze málo známý režisér přišel s originálním detektivním thrillerem, který se stal filmovou klasikou. Řeč je samozřejmě o Mementu a Christopheru Nolanovi, který od té doby proslul a vyzdobil svoji zeď slávy režisérskými snímky, jako jsou Počátek, Interstellar nebo Batmanovská trilogie. I taková tvorba ověnčená mnohými filmovými oceněními včetně oscarů musela ale někde začít, a tak se vraťme do doby, kdy se Nolanovi nedostávalo takových drahých prostředků, ani známých herců… zpět k Mementu s Guyem Piercem a jeho již taky brzy plánovanému remaku.

Memento na sebe strhlo pozornost díky originálnímu nápadu a „lehce“ zvrácenému zpracování. Příběh se odvíjí od konce, což i v dnešní době stále napodobuje dost filmů, stejně jako to, že hlavní hrdina má problémy s krátkodobou pamětí. To se Leonardovi (Guy Pearce), kterému zavraždili ženu, při jeho cestě za vypátráním vraha dvakrát do krámu nehodí. Proto si každý důležitý poznatek zapisuje, fotí a dokonce tetuje na vlastní tělo. Začátky nových scén navazují na konce scén předešlých a udržet tak tempo s Piercovým detektivním vyšetřováním na vlastní pěst není lehké.

Už jen právě pro nápaditý a neopakovatelný nádech originálu není patnáct let doba dost dlouhá na to, abychom se měli dočkat remaku, pokud tedy vůbec. AMBI Pictures se ale očividně cítili v náladě na nějakou tu výzvu nebo byli prostě při penězích, když odkoupili celý seznam filmů společnosti Exclusive Media Group zahrnující Memento a rozhodli se ho znovuzpracovat. Podle slov spoluzakladatelky společnosti Moniky Bacardi se rozhodně hodlají držet v Nolanových stopách a jsou opravdu nadšení a motivování k oživení tohoto veledíla, otázkou zůstává, zdali se jim to skutečně povede.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také