Branagh natočí další Vraždu v Orient expresu

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Na každém šprochu pravdy trochu. Přišlo oficiální oznámení, že nejznámější román od Agathy Christie, Vražda v Orient Expresu, se dočká nové filmové adaptace od Kennetha Branagha.

O angažování shakespearovského režiséra se mluvilo delší dobu. Po kritiky vlažně přijatém Jacku Ryanovi: V utajení, který Branagh nejen natočil, ale kde si rovněž střihl i roli záporáka, si napravil reputaci letošní Popelkou. Ta boduje nejen u diváků, ale i u kritiků.

clanek_3469_1

Klasické pojetí látky nejspíše hrálo velkou roli pro definitivní rozhodnutí studia o svěření předělávky 40 let starého filmu britskému režisérovi. Vražda v Orient Expressu z roku 1974, dokonce vybojovala Oscara pro herečku ve vedlejší roli, Ingrid Bergman. Nominován byl i představitel belgického detektiva Poirota, Albert Finney.

03

A kdo bude hrát slavného detektiva s knírkem nyní? Ano, bude to Kenneth Branagh, který si tak zopakuje roli z některých adaptací děl svého milovaného Shakespeara, kde film jak režíroval, tak hrál i hlavní roli (Hamlet, Jindřich V.).

Scénář sepisuje Michael Green (Blade Runner 2, Alien: Covenant). Hudbu bude s největší pravděpodobností skládat Branaghův dvorní skladatel Patrick Doyle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také