Víkendové tržby: Husí kůže vystřídala Marťana na prvním místě

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Celkem čtyři novinky se probojovaly do elitní desítky víkendových tržeb ve Spojených státech.

Nadvláda Marťana skončila. První příčka po právě uplynulém víkendu patří novince Husí kůže. Tato hororová komedie Roba Lettermana podle známé knižní předlohy otevřela za poměrně slušných 23,5 milionů dolarů. Snímku rozhodně pomohla popularita Jacka Blacka, který je asi hlavním lákadlem tohoto filmu o mladíkovi, který se přestěhuje na venkov, zamiluje se do sympatické sousedky, jejíž otec přitahuje podivné strašidelné síly. Česká premiéra je nastavena na 12. listopad.

Na druhé místo spadl vynikající Marťan, jehož dalších 21 milionů dělá z této sci-fi Ridleyho Scotta jednu z nejvýdělečnějších žánrovek posledních let. Celosvětově má Matt Damon a spol. na svém kontě po třech týdnech solidních 272 milionů. Gratulace!

Bronz bere další novinka – Most špiónů. Návrat Stevena Spielberga a Toma Hankse utržil 15,3 milionů, ale diváky mohou těšit především pozitivní novinářské ohlasy, které hovoří o jednom z nejlepších filmů letošního roku a velkém návratu slavného režiséra mezi hollywoodskou špičku. Snímek otevíral v daleko méně kinech než třeba Husí kůže (2,811 oproti 3,501) a snad se blízká na lepší časy, protože kvalitních filmů o Studené válce je jak šafránu.

upcoming-movie-bridge-of-spies-446711
Tom Hanks a Steven Spielberg během natáčení filmu Most špiónů

Na vizuálně dokonalé filmy tvůrce Guillerma del Tora se také velice těšíme a jeho novinka Purpurový vrch začala svoji pouť žebříčkem tržeb na čtvrtém místě. Vzhledem z velmi silné konkurenci je vydělaných 13 milionů celkem očekávaným výsledkem, ale v Universalu rozhodně chtěli vidět lepší výsledky. Uvidíme, jak si snímek povede v dalších týdnech, protože ohlasy a recenze nejsou zas tak zlé.

Na páté místo klesla dvojka Hotelu Transylvánie, která si i přes čtyřicetiprocentní propad vydělala ucházejících 12,2 mega. To je jen potvrzení oblíbenosti této animované značky. Šestá příčka patří propadáku Pan s Hugh Jackmanem. Druhý týden v žebříčku, propady o 62 % a směšné tržby kolem 5,8 milionů. Z toho se Warnerům bude špatně usínat ještě několik měsíců.

Nevyhnutelný pád přišel i na oddechovou komedii Stážista s Robertem De Nirem a Anne Hathaway. Konkurence je neúprosná, ale celkově má tento snímek na kontě úctyhodných 117 milionů, což je rozhodně nadstavba, ze které mají zoufající Warneři (viz. Pan) alespoň trochu zlepšenou náladu. Na osmičce se usadil povedený thriller Sicario: Nájemný vrah – tržby 4,5 milionů, 51 milionů celosvětově.

crimson-peak-tom-hiddleston-3-1500x844
Tom Hiddleston ve filmu Purpurový vrch

Čtvrtá novinka aktuálního žebříčku zabrala deváté místo – fotbalové drama Woodlawn sice otevíralo jen v patnáctistovce kinosálech, ale podařilo se mu vydělat sympatických 4,1 milionů. Tento film nemá prozatím ustanovenou českou premiéru, ale vzhledem k tématu amerického fotbalu se jí asi ani nedočkáme. Do desítky se vešly ještě Zkoušky ohněm aka druhý díl série Labyrint.

A co nás čeká příští týden? Zajímat nás bude především fantasy Poslední lovec čarodějnic s Vin Dieselem, další díl Paranormal Activity a Rock the Kasbah s Billem Murraym.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také