Víkendové tržby: Labyrint porazil Johnnyho Deppa

Přečtěte si

10 filmů odehrávajících se na obrazovkách počítačů

Filmy odehrávající se na obrazovkách počítačů nebo chytrých telefonů (desktop films), jsou poměrně nový subžánr, který se v posledních...

10 nejnovějších minisérií na HBO GO

HBO je přehlídkou výborných minisérií, a ty nejnovější, které byly uvedeny na službě HBO GO, rozhodně nejsou výjimkou. Tohle...

23 titulů, které rozšíří nabídku Netflixu tento týden

Diváci Netflixu si mohou mnout ruce nad další záplavou novinek. Obsah této služby se již tento týden rozšíří o...

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Okurková sezóna skončila. Americká kina vzali útokem nováčci Black Mass: Špinavá hra, Everest nebo třeba dvojka Labyrintu.

Konečně se to v amerických kinech nějak rozhoupalo. První zářijové týdny bývají tradičně z pohledu zajímavých novinek slabší, ale to nyní končí. Na první místo tradičního žebříčku se dostalo pokračování série Labyrint: Zkoušky ohněm. Celkem kvalitní otvírák za 30 milionů je však o dva miliony slabší než loňská jednička. I tak jde o poměrně úspěšná čísla a další díly jsou samozřejmě na cestě.

Osobně jsem byl velmi zvědavý, jak si v kinech povede očekávané drama Black Mass: Špinavá hra. Tato vskutku hvězdně obsazená gangsterka (Johnny Depp, Benedict Cumberbatch, Joel Edgerton, Kevin Bacon) vstoupila do kin s výdělkem necelých 24 milionů, což není žádný průser, ale i zahraniční novináři rozhodně čekali víc (předpovědi byly přibližně o 10 milionů vyšší). Depp už zřejmě mimo Piráty tolik netáhne, ale snímek samotný sbírá poměrně pozitivní ohlasy a recenze – 8,1 bodů na IMDb a 77 % na Rotten Tomatoes.

bg
Johnny Depp jako gangster James „Whitey“ Bulger ve filmu Black Mass: Špinavá hra

Třetí místo obsadila duchařina M. Night Shyamalana The Visit. Oproti minulému týdnu pokles o 55 % s výdělky kolem 11 a půl milionů. Čtvrté místo bere jednička z minula The Perfect Guy – 9,6 milionů.

Na páté místo se vyšplhali horolezci ze snímku Everest, který sice získal „jen“ 7,6 milionů, ale vzhledem k tomu, že se tato novinka promítala pouze v 545 kinech (o více než 3 000 kin méně než takový Labyrint), tak si myslím, že jde o solidní výsledek. Film se začne promítat tento týden i v tuzemských kinech.

Druhou část žebříčku začíná náboženské drama War Room – 6,2 milionů, ale pokles o necelých 20 % není zas tak špatný výsledek. Film stál směšné tři miliony dolarů, přičemž dosavadní tržby se pomalu ale jistě blíží k hranici 50 milionů. Kvalitní v práci odvedli především ti, kdo prozíravě ustanovili datum premiéry na začátek září.

everest-movie-2015
Everest patří k nejočekávanějším filmům druhé poloviny letošního roku.

Šesté místo obsadilo skromné drama A Walk in the Woods s výdělky blížících se k hranici tří milionů. Osmý flek bere špionážní akčňák Mission: Impossible – Národ grázlů. Silná značka si připsala dalších 2,25 milionů z amerických kin. Společně s těmi celosvětovými si Tom Cruise jako Ethan Hunt vydělal prozatím krásných 656 milionů. Kdyby se Národ grázlů čistě náhodou přes hranici 694 milionů, tak by šlo zároveň o nejvýdělečnější díl série.

Devítka uplynulého víkendu patří raperům z filmu Straight Outta Compton. Dva miliony dolarů za posledních pár dnů a to snímek čeká ještě masivnější nasazení v zámořských kinech. Poslední flek získala ještě jedna novinka a tou je drama Captive. Film o únosu drogově závislé matky podle knihy Ashley Smith a scénáře Brada Birda byl nasazen do 806 kin a i díky těmto skromným podmínkám si vydělal slaboučkých 1,4 milionů.

Příští týden nás čeká pokračování animovaného Hotelu Transylvánie a komedie Stážista, ve které se Robert de Niro stane zaměstnancem ve firmě Anne Hathaway.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také