Recenze: Nikdy není pozdě (2015) – Rockerka, která se nevzdává

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Meryl Streep je zpět a opět se nenápadně přihlásila do boje o pozlaceného panáka se jménem Oscar. Výkon je však jedna věc, celkový dojem z filmu druhá.

Ricki Rendazzová je členka kapely The Flash a se svou skupinou pravidelně vystupuje v baru v Los Angeles, kde hrají známé fláky ve svém podání. Náhle se však dozví, že se její dcera psychicky zhroutila a tak se vydává za svou rodinou, kterou kvůli svému snu opustila. Její přítomnost v domě, ve kterém navíc bydlí i nová manželka jejího bývalého muže, v ní probudí pocit provinění vůči dětem, že zmeškala jejich dospívání.

Tolik stručně o filmu, který, pravda, má solidní tempo, ale nic vážného se v něm neděje. Režisér Jonathan Demme, jenž má na kontě takové filmy jako Mlčení jehňátek nebo Philadelphia, dostal do rukou scénář od Diablo Cody. Tato scenáristka sepsala například film Juno, za nějž dostala Oscara, nebo Znovu a jinak. Mimochodem to jsou všechno snímky, ve kterých je hlavní postava žena. Stejně tak je to i v Nikdy není pozdě.

1280x720-Z0H

Asi největším kladem filmu je živá hudba, kterou si režisér prosadil. Při scénách v klubu a na svatbě tak vidíme Meryl Streep a její kapelu opravdu hrát na nástroje (v případě herecké legendy to je kytara) a zpívat. Snímku to dodává jistou autenticitu a vy víte, že se tvůrci snažili alespoň něco udělat jinak. Výkon dvěma Oscary ověnčené herečky je opět standardní, čili by se mohla dočkat další nominace.

Zbytek filmu, ač je velmi dobře natočen, je velice průměrný. I když chemie mezi protagonistkami Streep a její jak filmovou, tak skutečnou dcerou Gummer, byla samozřejmě parádní, tak se to ve výsledku úplně ztrácí. Celoverečeráků na téma druhá šance sblížení se s rodinou totiž bylo tolik, že jsem čekal jak to dopadne. Ale neříkám, že je to špatný film, to rozhodně ne. Spíše lehký nadprůměr.

ricki-and-the-flash

Verdikt

Další muzikálová role Meryl Streep, jejíž výkon si budete pamatovat více, než o čem vlastně ten film byl. Od scenáristky Diablo Cody jsem čekal trochu víc.

  • Ricki and the Flash / Nikdy není pozdě
  • Trailer
  • 101 minut
    Režie: Jonathan Demme
    Hrají: Meryl Streep, Mamie Gummers, Kevin Kline, Sebastian Stan, Rick Springfield

Konečné hodnocení

Lukáš Vaněk
60 %

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také