Batman všude, kam se podíváš

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Studio Warner Bros. chce údajně věnovat mnohem více prostoru Temnému rytíři než Muži z oceli.

Superhrdinský střet dvou asi nejslavnějších komiksových postav všech dob se uskuteční už v březnu příštího roku a fanoušci jistě přivítají každou zprávu, která se bude tohoto snímku týkat. Ta nejnovější hovoří o jakémsi „přerozdělení“ pozic v celém filmovém světě DC Comics. Batman totiž vystřídá Supermana na pozici hlavního tahouna této série.

Už delší dobu jste mohli číst názory, že hlavouni u Warnerů jsou velmi spokojeni s novým Batmanem s tváří Bena Afflecka. Ten dostane za nějaký čas i svoji vlastní trilogii, kterou oscarový Affleck sám natočí, přičemž máme netopýřího muže očekávat i v týmovce Suicide Squad, obou dílech Justice League a mihnout by se měl i v sólovce Wonder Woman. To se tak nějak tušilo, ale režisér Batman v Superman Zack Snyder nyní dotáhl věci do konce s prohlášením, že máme v jeho filmu očekávat MNOHEM více prostoru pro hrdinu s netopýrem na hrudi.

batman-vs-superman-image-ben-affleck-zack-snyders
Ben Affleck jako Batman a režisér Zack Snyder

Ano, Batman v Superman původně začínal jako dvojka Muže z oceli, ale to už dávno neplatí. Ono se ani není čemu divit. Star-power Henryho Cavilla nefunguje ani zdaleka jak má a příkladem tomu budiž retrošpionážní taškařice Krycí jméno U.N.C.L.E., která se prozatím pohybuje spíš ve ztrátě. Celkově i popularita Supermana se mi zdá už dávno vyčerpaná, a i když pro mě osobně byl Muž z oceli velmi povedeným filmem, tak Batman je prostě někde jinde a studio se bude primárně držet své netopýří jistoty. I proto nejspíš dojde na zásadní střihové zásahy, které udělají z Batmana nakonec tu úplně hlavní postavu.

Vypadá to tedy, že Warneři mají v plánu nacpat Temného rytíře snad do všech svých chystaných komiksových adaptací, které jsou naplánovány až do roku 2020. Já bych ale neříkal hop, dokud nepřeskočím, protože nikde není psáno, že Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti bude absolutním komerčním a diváckým trhákem (jakým byl třeba kdysi u Marvelu první Iron Man), na kterém pak může studio v klidu postavit svoji značku.

Nechme se překvapit. V březnu 2016 se bude lámat chleba a zrak celého filmového světa bude u toho.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také