5 důvodů, proč zajít na Hitmana

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

I přesto, že recenze na nejnovější díl o zabijákovi s čárkovým kódem na hlavě nejsou zrovna pochvalné, určitě se dá najít několik důvodů, proč dát návštěvě kina šanci. Tady jsou některé z nich.

1) Je to přece Hitman

Pokud se řadíte mezi videoherní nadšence, tak se dříve nebo později setkáte s flegmatickým zabijákem se zálibou v převlékání. Už jen to by měl být jedním z důvodů, proč film navštívit.

2) Rupert Friend

Kdo kouká na Ve jménu vlasti (Homeland), ví, že má tenhle chlápek talent. Je jen dobře, že představitel charismatického Quinna konečně dostal příležitost prorazit, a to hned v hlavní roli videoherní adaptace. Kdo má rád Quinna, určitě bude chtít být i u zrodu jeho nebezpečnějšího a plešatějšího kolegy se stejnou tváři.

3) Akce

Přiznejme si to. Ne vždy máme chuť na nějaký těžký kalibr a občas dáme přednost počinu, u kterého nemusíme moc přemýšlet a kde se jen stačí kochat vizuálními efekty na plátně. Hitman: Agent 47 je přesně ten případ. Je založený především na scénách plných dynamiky a zpomalovaček.

4) Stylovost

Jsou obyčejní zabijáci a pak jsou styloví zabijáci. Do které skupiny podle vás patří drsný chlápek s kódem na hlavě, vytříbenými reflexy a padnoucím kvádrem? Odpovědi netřeba.

5) Zachary Quinto

Tohohle herce nejspíše znáte buď díky Hrdinům (jeho Sylar je dodnes jedním z nejlepších seriálových záporáků) nebo novému Star Treku, kde ztvárnil legendárního Spocka. V obou případech ukázal, že hrát umí a kolegovi Friendovi bude zdatným soupeřem. U tohoto duelu chcete být.

Znáte nějaké další důvody, proč na Hitmana jít?

1 komentář

  1. Nedá mi to neoponovať k prvému bodu 😀 S herným Hitman-om to má spoločné asi jedine názov. Od herného originálu to má na míle daľeko 🙂 Podľa mna väčšinu fanúšikov hernej série, rozhodne minimálne mňa, tento film nezaujme a radšej sa mu vyhne aby si ušetril nervy 😀
    Prvý diel bol fajn, ten sa niesol v prijateľnejšom duchu a Timothy Olyphant tam pasoval výborne 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také