Víkendové tržby: Fantastická čtyřka „nečekaným“ propadákem

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Co ukázaly aktuální víkendové tržby? Že slavná superhrdinská značka nic neznamená, když posadíte za kameru packala.

Měl to být velký návrat. Restart populární komiksárny lákal na sympatické herce, progresivního režiséra a trochu jiné superhrdinské dobrodružství, než na které jsme byli doposud zvyklí, ale nová Fantastická čtyřka jednoduše řečeno propadla.

stahování
Fantastická čtyřka ani napodruhé nezazářila

Největší podíl na tom mají nejspíš až extrémně negativní ohlasy a recenze (pouhých 8 % pozitivních hodnocení na Rotten Tomatoes je opravdu nezáviděníhodný unikát), díky kterým se lidé do kina prostě nehrnuli. Otvírák za 26,2 milionů dolarů a druhé místo ve víkendovém žebříčku je vskutku průser a myslím si, že u Foxů si hodně rychle rozmyslí, zda vůbec dají plánované dvojce zelenou (premiéra v létě 2017) a jestli tuhle značku poženou do crossoveru se svými úspěšnými X-Meny.

Raduje se ale Tom Cruise. Ten válí ve velkém stylu a jeho pátá nemožná mise si po prvním místě z minulého víkendu připisuje na konto dalších velmi povedených 29,4 milionů. Týdenní propad o 47 % nezní vůbec špatně, a když budeme chvíli trápit kalkulačku, tak zjistíme, že celosvětově už snímek Mission: Impossible – Rogue Nation vydělal 265 milionů, což je číslo, o kterém si může Fantastická čtyřka po druhém víkendu nechat jenom zdát. Spolehlivá série, co se pokaždé krásně zaplatí a dokonce i diváci celkem chrochtají nadšením. Tahle značka tu s námi ještě nějaký ten rok bude.


9997341df9
Pátý díl Mission: Impossible obhájil první místo

Bronzovou medaili si pro sebe urval velmi chválený Dárek. Režijní debut Joela Edgertona otevřel za 12 milionů, přičemž rozpočet se nepřehoupl přes pět milionů. Tento mysteriózní thriller je prý tak dobrý, že se mnoho kritiků ze zámoří shoduje v tom, že Edgerton je nejspíš mnohem lepším režisérem než hercem a měli bychom ho za kamerou vídat mnohem častěji. Na čtvrtém místě žebříčku tržeb se umístila komedie Bláznivé prázdniny, která na své konto přidala dalších 9,1 milionů. Celkově se tato prý ne příliš povedená taškařice blíží k číslu 40 milionů. Pátý flek drží vtipný Ant-Man, který vydělal dalších 7,8 milionů a i se světovými tržbami má na svém kontě sympatických 326 melounů. Mravenčí pidimužík se rozhodně nestane žádným novým finančním tahounem studia, ale Marvel má s tímto superhrdinou především týmové plány, s čímž se tak nějak počítalo.

Ant-Man si prozatím vydělal celkem 326 milionů. Slušná práce

V druhé polovině top 10 víkendových tržeb se ocitly ještě filmy Nikdy není pozdě (další zajímavá role Meryl Streep, otvírák za 7 mega), Vykolejená (6,3 a 97 miliónů celosvětově), Pixely (5,4 a 131 milionů celosvětově) a Bojovník (4,7 a 50,8 milionů celosvětově). Příští týden nás bude především zajímat, jak si povede špiónský akčňák Guye Ritchieho Krycí jméno U.N.C.L.E.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také