Star Wars: Epizodu IX natočí režisér Jurského světa

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Porce informací o Star Wars na D23 Expo v Anaheimu byla skutečně velká. Jeden z pohlavárů, Alan Horn, oznámil, že devátou epizodu vesmírné ságy zrežíruje Colin Trevorrow, tvůrce Jurského světa.

Konkrétní datum devátého dílu sci-fi legendy zatím není stanoveno, ale již se ví, že bude někdy v roce 2019. To dává Trevorrowi dost času, aby se mohl věnovat i jiným projektům.

K Trevorrowu angažmá se vyjádřila prezidentka Lucasfilm, Kathleen Kennedy:

„S Colinem jsem chtěla spolupracovat od té doby, co jsem viděla Vlastní zbraň podmínkou. Síla tohoto filmu společně s obrovským úspěchem Jurského světa jasně dokazují, že je jak schopný vypravěč, tak i nadaný filmař. Jsme nadšení, že se takový talent, jakým Colin je, přidal do naší rodiny při dělání dalšího kroku do Star Wars světa.“

K získání velmi lukrativní zakázky se vyjádřil rovněž samotný režisér:

„Není to jen další práce. Obklopený takovou neobyčejnou skupinou vypravěčů, umělců a filmařů se cítím výjimečně. Máme vyprávět nové příběhy pro mladší generaci, která si zaslouží to, co jsme měli my – vlastní mytologii. Toho dosáhneme tím, co George Lucas vštípil do každého z nás: neomezenou kreativitou, čistou invencí a nadějí.“

Novou kapitolu Hvězdných válek odstartuje sedmí díl, Síla se probouzí, který dorazí do kin v tomto roce 18. 12.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také