Týdenní tržby: Ant-Man vede, Jurský svět boří rekordy

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Léto je v plném proudu a jak se zdá, většina potenciálních diváků dává přednost venkovním radovánkám před návštěvou kin, jelikož moc tržeb přes dvacet milionů tento týden nebylo.

Poté, co se Ant-Man stal dvanáctým filmem Marvelu, co obsadil v týdenních tržbách první místo, nabírá další peníze do kasičky. Za minulý týden si nejmenší marvelácký hrdina odnesl 24,8 milionů dolarů z amerického území (celkově pokles o 57 % oproti předcházejícímu týdnu), k tomu ještě přibylo 35,4 milionů z premiér v Německu, Španělsku a dalších zemí. Připomeňme si, že otevírací víkend přinesl tvůrcům 106 milionů. Celkové tržby Ant-Mana činí zatím 226,5 milionů. Slušné, ale na Marvel slabota.

Komedie Pixely s Adamem Sandlerem a obsahující také Petera „Tyriona“ Dinklage v jedné z hlavních rolí, která si odbyla celosvětovou premiéru, skončila na druhém místě s 24 miliony. To není nic moc, když vezmeme v potaz, že snímek stál přes 88 milionů.

Mimoni se udrželi na třetím místě, diváci obdarovali tvůrce částkou 22 milionů. Jedná se o pokles 55 %, což na rodinný film v době, kdy postrádá pořádnou konkurenci, činí celkem dost. Během tří týdnů obdržili žlutí zakrslíci již celosvětově přes 261 milionů.

Bramborovou medaili získala kritiky chválená komedie Vykolejená Judda Apatowa, která si odnáší 17,3 milionů (42 % pokles oproti prémiovému týdnu), celkově již 61,5 milionů.

Premiéru si minulý týden odbyl Bojovník, jehož režisérem je Antoine Fuqua (Equaliser). Namakaný boxer Jake Gylenhall a sličná Rachel McAdams dokázali z peněženek vymlátit částku 16,5 milionů dolarů. To je pro Gylenhalla dobrá zpráva, jeho kvalitní Slídil začal jen s 10,4 miliony.

Knižní adaptace bestselleru Johna Greena, Papírová města, neměla takový nástup jako autorovo zfilmované dílo Hvězdy nám nepřály. Z kin si vybrala města jen 12,5 milionů.

Animák V hlavě dále pokračuje na své úspěšné cestě tržeb. Minulý týden 7,4 milionů, celkově již přes 550,1 milionů.

Jurský svět je na tom ještě lépe. Minulý týden 6,9 milionů, ale celkově se vyškrábal již na historicky třetí nejlepší třžby. Celkově již dinosauři ukousli celkovému balíku částku 1,54 miliardy, hodně působivé.

Stárnoucí Mr. Holmes s Ianem McKellenem měl při premiéře skromné podmínky (jen 686 kin) a tak získal přes víkend 2,8 milionů, celkově 6,4.

Zanedlouho nás čeká pátý díl s Ethanem Huntem (Mission Impossible: Národ Grázlů), od kterého se čekají velké věci. Uvidíme, jak promluví do žebříčků tržeb.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také