Trailer #1: Steve Jobs (2015) – Podmanivý pohled na génia moderní doby

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

První plnohodnotná ukázka na jednoho z favoritů v kategorii „sběratel“ letošních filmových ocenění.

steve jobs

Abych řekl pravdu, tak tematicky mě tento film moc nebere. Moderní technologie mě nezajímají, Applu jako takovému nefandím a když dojde na životopisná dramata, tak preferuji trochu jiné osobnosti. U Stevea Jobse však hořím očekáváním. Proč? Tři jména – Danny Boyle, Aaron Sorkin a Michael Fassbender.

Danny Boyle jakožto jeden z nejvýznamnějších filmových režisérů posledních dvou dekád bude v tomto snímku zcela jistě útočit na Oscary. V této snaze by mu měl výrazně pomoci scénárista Aaron Sorkin, který ve filmech Moneyball nebo Sociální sít prokázal, že převedení skutečných událostí na filmová plátna může působit věrohodně a zároveň neotřele. A herec Michael Fassbender, který jen horkotěžko hledá ve své profesi konkurenci, už jen sklidí zasloužené ovoce (ovace?). Trailer vypadá výborně a vypadá to, že všechno šlape, jak má.

A proto všechno říkám, že je vlastně úplně jedno, jestli patříte mezi fanatické „jablíčkáře“, nebo jestli máte jen základní ponětí o tom, kdo to Steve Jobs vůbec byl. Jeho život byl v mnoha směrech velmi inspirativní a dramaticky zajímavý, a když už se této látky chopí tak silný tvůrčí tým, nelze očekávat nic jiného než dokonalost. Minimálně takovou, kterou od svých kolegů a podřízených tento génius moderní doby vždy vyžadoval. Jeho životní příběh je v dobrých rukou a my se můžeme těšit na filmový zážitek, který očekávejme v tuzemských kinech 12. listopadu 2015.

httpv://www.youtube.com/watch?v=aEr6K1bwIVs

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také