Vzpomínáte si na dechberoucí nástin multidimenzionální reality v podání Interstellaru? Takzvaná „Tesseract scéna“ byla vytvořena na základě reálného fyzického konceptu.
Než si ukážeme, jak v reálu všechno vypadalo, rozhodně doporučuji podívat se na video s Neil deGrasse Tysonem, ve kterém se vyjadřuje k fyzikální podstatě celého filmu. Známý popularizátor vědy – především ale věhlasný fyzik – laicky shrne hlavní fyzikální momenty Interstellaru. Krom jiného vysvětlí vcelku podrobně, co se stane s vaším tělem, bude-li padat do černé díry. Stojí za to.
SPOILER
Jednu ze stěžejních scén celého filmu tvoří okamžik, kde se Matthew McConaughey dostává do „další dimenze“, ve které se do představy našeho tří-rozměrného časoprostoru (osa x, y, z) dostává nelineární podstata času. Zjednodušeně řečeno, člověk „vidí“ vlastní časovou stopu, načež se v ní může libovolně pohybovat. Zajímavé z tohoto hlediska je i fakt, že v momentu přímého pozorování určitého okamžiku v čase definujete nemožnost změnit vlastní minulost.
Tento prostor Christopher Nolan znázornil v podobě knihovny obsahující nekonečně se opakující momenty reality. My vám nyní přinášíme fotografie přímo ze zákulisí, jak to celé vypadalo v reálu.
Samotnou scénu si poté můžete prohlédnout zde.
https://youtu.be/ak_zxWyCclI