Studio Warner Bros. dalším miliardářem

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Nedávno jsme informovali o tom, že studia Universal a Walt Disney pokořily na domácím trhu miliardovou hranici. No a teď se k nim připojilo studio Warner Bros. Pictures. Stalo se tak třetím v pořadí, jemuž se to podařilo za necelý půlrok.

Miliardová hranice není pro studio bratří Warnerů vůbec žádný oříšek, o čemž vypovídá fakt, že na ni od roku 2001 dosáhli pokaždé. Samozřejmě to bylo díky šestici filmů ze Středozemě, která přispěla velmi výrazně. Poslední film z této ságy – Hobit: Bitva pěti armád – však moc nepřispěl, protože byl do kin vpuštěn dva týdny před koncem roku 2014. A v tomto časovém horizontu se také stihl pořádně vyřádit. Na začátku nového roku jeho tempo hodně zpomalilo a tak si za letošek připsal 65 miliónů dolarů.

Nepřispěla ani sci-fi sourozenců Wachovských, Jupiter vychází, která posbírala ani ne 50 miliónů. Celkově tak za úspěch mohou tři filmy. Velmi vydařený Šílený Max, jenž to dotáhl téměř na 150 mega, dále pak katastrofický snímek San Andreas, který zatím posbíral za mořem o deset mega méně než Max, no a nakonec tu máme Amerického snipera.

maxresdefault (1)Patriotický počin z dílny zkušeného Clinta Eastwooda vlétl do kin sice na konci roku 2014, stejně jako Hobit, ale na rozdíl od něj se jeho tržby rozjely až v roce následujícím. A světe div se, Americký sniper se stal zatím nejúspěšnějším letošním filmem WB., když ve své domovině dal dohromady 350 miliónů. Najde se přemožitel?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také