Studio Walta Disneyho je opět miliardové

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Tento rok bude pro studia výdělečné jako hrom. Lidé chodí zkrátka na všechno. Platí to i pro Walt Disney Studios. Jedno z nejznámějších studií se totiž zařadilo mezi elitu za velkou louží. Jen v USA si totiž připsalo miliardovou tržbu.

Studiu se to dokonce podařilo v rekordním čase, a to za pouhých 174 dní. Svůj tři roky starý rekord, když miliardovou hranici zvládlo za 188 dní, tak překonal o celé dva týdny. Studiu se to podařilo desátým rokem v řadě a celkově po devatenácté. Velkou měrou samozřejmě pomohli superhrdinové ze stáje Marvel, kteří pod Disneyho spadají. Výrazně k tomu přispěla i nová verze Popelky od shakespearovce Kennetha Branagha, jež na domácím trhu utržila 200 miliónů dolarů.

avengers-age-of-ultronTržby studia ještě určitě porostou, neboť nyní běží v kinech nový animovaný film V hlavě, který díky skvělým recenzím a výbornému otvíráku v kinech, také zamíchá kartami v celkových tržbách. No a pak tu máme další comicsárnu, konkrétně Ant-Mana. Nadějné vyhlídky..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také