Studio Universal slaví čtyřmiliardový rekord

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Tak nám uběhl necelý půlrok a šéfově studia Universal už můžou bouchat šampaňské. Jak by taky ne, když vyprodukované filmy shrábly za necelých šest měsíců celosvětově přes 3, 8 miliardy dolarů.

Tradiční studio tím tak překonalo svůj dva roky starý rekord, kdy jeho filmy vydělaly bezmála 3, 7 miliardy dolarů, a to za celý rok! Zatím není jisté, kam se nastavená laťka posune do dalších let, ale je jasné, že to bude přes 4 miliardy. Asi je všem jasné, kdo tomu velmi výrazně pomohl, ale k tomu až za chvíli. Prozatimní jedničkou je šesté pokračování Rychle a zběsile, jehož tvůrci dostali z diváků po celém světě přes 1, 5 miliardy. Ale ani další projekty si nevedly špatně.

fifty shades of grey movie

Za zmínku stojí hlavně dva. Především tolikrát omílaných Padesát odstínů šedi a Ladíme 2. Romantické drama, alespoň tak to nazývají distributoři, vymámilo ze svých fanynek skoro 600 miliónů dolarů. Ani pokračování hitu Ladíme si nevedlo špatně. S rozpočtem cca 30 miliónů vydělal téměř desetinásobek. No a pak je tu… vy víte co.

jurassic-world-image-1

Uhádli jste. Je to Jurský svět. Oživení populární značky už stihlo za 10 dní v kinech utržit bezmála miliardu. Nikdo to nečekal. A nikdo také neví, kde se dinosauři zastaví. Právě Jurský svět totiž dostane Universal jistojistě přes magickou hranici 4 miliard. Ale proč být troškaři, že? Úspěch nového dinosauřího dobrodružství klidně může pokračovat i nadále. V kinech ještě nějakou dobu setrvá a tak je docela možné, že tržby filmu Colina Trevorrowa celosvětově přesáhnou i dvě miliardy. Tím pádem se pro Universal celkem rýsuje pohádkových 5 miliard dolarů, a to mají studioví mágové ještě v rukávu animák Mimoni, který by mohl navázat na úspěch filmů Já, padouch 1 a 2. Třeba se to povede.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také