Naše první dojmy: Terminator Genisys

Přečtěte si

Autor

Na Terminator Genisys čekali mnozí s obavami, mnozí s nadějí. Jak tedy pátý (nebo vlastně nový třetí) díl kultovní série zapůsobil na nás?

Daniel Birgus

Návrat do světa zničeného Skynetem, nicméně trochu jiný. Děj na své předchůdce nenavazuje a jde si svou vlastní, alternativní cestou. Několik propojujících prvků s předchozími filmy tu však najdeme. Například některé scény jsou okopírované z původního snímku a slouží jako nostalgické přemostění mezi nejnovějším dílem této ságy o lidi masakrujících robotech a původním snímkem z minulého století. Nemohu se ale ubránit dojmu, že Terminator Genisys je zbytečným dílem série, který nepřináší zhola nic nového. Každý z jeho předchůdců přispěl světu něčím zajímavým. Zde se dočkáme jen T-1000 v asijské verzi a snahy o trochu jiný příběh, který ve finále stejně vrací vše do starých kolejí. Herecké výkony nejisté, akční scény ničím nevybočují. Nic převratného, ale koukat se na to dá. Ve svém žánru lepší průměr, z boje se svými staršími bratry odchází Terminator Genisys jako poražený.

Filip Šula

Tvůrci nového Terminátora jako by mi zpočátku mluvili z duše. Nejdříve ignorují nudnou čtyřku (a dost možná i dvojku a trojku) a poté rozjedou podívanou ve stylu dvojky, která zároveň přepisuje mytologii celé ságy a začíná nový příběh se starými figurami. Nastává stěží přehledná honička mezi několika časovými liniemi, nad níž mohou sci-fi nerdi pořádat diskuzní orgie. Kromě toho se Terminator Genisys snaží působit vícevrstevnatějším dojmem, takže po vzoru Dne zúčtování míchá dohromady temnou sci-fi, rodinnou komedii a společenskou agitku. Výsledek bohužel nevypadá dvakrát konzistentně, v nejednoduché zápletce se kromě diváka začne ztrácet i film samotný a není úplně jasné, zda sledujeme sci-fi thriller nebo akční komedii.

Lukáš Vaněk

Ne! Ne! A ještě jednou ne! Tohle přece nemůže Cameron považovat za oficiální třetí díl své série! Jediné, co mě na tomto filmu bavilo, byly některé akční scény. Ty Alan Taylor zvládl. O ději vůbec nemluvím, protože ten je děravější než dvacet let obnošené ponožky. Párkrát zahláškuje J. K. Simmons, jinak herecký soubor stojí za starou belu. Byť se na Emilii Clark se zbraní v ruce pěkně dívá. Klasický případ hollywoodského myšlení – dojit a dojit, dokud to jde. Doufám, že se Arnie už nevrátí!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také