Ještěři i po třetím víkendu nemají dost

Přečtěte si

Autor

Jurský svět uhranul fanoušky po celém světě a dokonce i těm největším škarohlídům tenhle restart dokázal, že s touhle značkou by se mělo počítat i v nejbližších letech.

Začátkem všeho bylo, že ještěři shrábli půl miliardy dolarů celosvětově už za premiérový víkend. Takový tvrdý nástup na scénu si hlavouni ve studiu Universal nepředstavovali ani v těch nejdivočejších snech. Nic totiž nenaznačovalo tomu, že by film měl mít takový úspěch. Trailery a celková propagace filmu nebyla zrovna závratná a převládaly spíše obavy, jestli si film na sebe vůbec vydělá.

Opak je pravdou a Jurský svět potvrdil svojí současnou nadvládu tím, že jenom z domácího trhu vytáhl za rekordně krátkou dobu (17 dní) půl miliardy. Překonal tak třeba Cameronova Avatara, ale také komiksové hity Temný rytíř nebo Avengers a stal se teprve pátým filmem, který tohle dokázal.

A tím rekordní tržby nekončí. I po třetím víkendu film vydělává jako o život. Na kontě má momentálně 1,24 miliardy dolarů a zbytek očekávaných filmů, jako třeba nová Pixarovka V hlavě (266 mil. celosvětově) nebo pokračování Médi (53 mil.) se těžce nechytá. Skvělé načasování má samozřejmě Marvel a jeho Ant-man, který dorazí až za pár týdnů a to už by kolem Jurského světa mohl být klid.

Určitě bude ještě zajímavé sledovat, na jakou částku to ve finále Jurský svět dotáhne a jestli se najde nějaká konkurence, která ho sesadí z trůnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také