Jak to vypadá s dvojkou Strážců galaxie?

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Druhý díl vynikající superhrdinské týmovky má hotový scénář, chytlavý název a už se pouze čeká na první klapku.

Pokud na Facebooku sledujete režiséra Strážců galaxie Jamese Gunna, tak vám jistě neunikla zpráva, že pokračování této hitovky loňského léta ponese název Guardians of the Galaxy Vol. 2. Těžko takhle dopředu říct, jak si s tím poradí česká distribuce. Vzpomeňme například na oba díly Kill Bill, které měly v oficiálním názvu rovněž „Vol. 1 a 2“, ale u nás šlo jednoduše o Kill Bill a Kill Bill 2. Strážci galaxie u nás tedy pravděpodobně vyfasují dvojku za názvem a je dobře, že nikdo nebude moc zkomolit případný podtitul, viz. „The Winter Soldier – Návrat prvního Avengera“ u Kapitána Ameriky.

1407106440223.cached
“Ain’t nothing like me, except me!” Režisér James Gunn a Rocket (?) Raccoon na premiéře prvních Strážců galaxie v roce 2014

O co ale v tomto navýsost očekávaném pokračování půjde? No, internetem koluje mnoho více či méně důvěryhodných informací, ale převážně se hovoří o zápletce ohledně otce Star-Lorda (Chris Pratt) a prý by se na scéně měl objevit i jeden nový Strážce, který by se měl „svým způsobem“ přidat k partě populárních hrdinů. Pro hardcore fandy by měla být asi nejzajímavější zpráva to, že se James Gunn chystá úplně oprostit od původní komiksové předlohy, a že Guardians of the Galaxy Vol. 2 NEBUDOU jakýmsi prequelem pro Avengers 3 a 4. Zároveň se prý máme těšit na více „emociální“ příběh, hodně humoru a spíše než o velkolepé vesmírné bitvy půjde o postavy jako takové. To zní všechno sice moc hezky, ale mám takový dojem, že přesně tahle očekávání nám cpali do hlav už s dvojkou Avengers a ta dopadla vy víte jak.

Marvelovku Guardians of the Galaxy Vol. 2 natočí již zmíněný James Gunn a pod jeho režijní taktovkou se do svých rolí vrátí Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Bradley Cooper a Vin Diesel. Americká premiéra snímku je naplánována na 5. května 2017.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také