Fotografie a zápletka The Hateful Eight Quentina Tarantina

Magazín Entertainment Weekly zveřejnil první oficiální fotografie k očekávanému westernu Quentina Tarantina. The Hateful Eight přinese hvězdné herecké obsazení a zajímavou zápletku.

S „Nenávistnou osmičkou“ byly mnohé problémy (únik scénáře, odkládání natáčení), ale nakonec se druhého westernu v rámci filmografie slavného tvůrce Quentina Tarantina přece jenom dočkáme. I když podobně, jako tomu bylo v případě Nespoutaného Djanga, nepůjde o klasickou žánrovku. Zde je úryvek z oficiální synopse a fotografie zveřejněné v Entertainment Weekly najdete na konci článku.

Děj snímku se bude odehrávat 6 až 12 let po Občanské válce ve Spojených státech. Lovec odměn John „The Hangman“ Ruth (Kurt Russell) převáží hledanou Daisy Domerque (Jennifer Jason Leigh) a potkají dva cizince – Majora Marquise Warrena (Samuel Jackson), bývalého vojáka Unie a taktéž lovce odměn a Chrise Mannixe (Walton Goggins), jižana, který o sobě tvrdí, že šerif města Red Rock, kam mají všichni shodou okolností namířeno. Tato čtveřice však kvůli špatnému počasí uvízne na dostavníkové zastávce v zasněženém Wyomingu, kde se setká s druhou polovinou hlavních hrdinů filmu. Těmi jsou Bob (Demian Bichir), Mexičan, jenž se stará o podnik Minnie‘s Haberdashery, Oswald Mombray (Tim Roth), popravčí z Red Rocku, Joe Gage (Michael Madsen), místní kovboj a Sanford Smithers (Bruce Dern), bývalý generál Konfederace. Tato různorodá sebranka se tedy rozhodne přečkat bouři v Minnie‘s Haberdashery, ale postupem času ale začne být zřejmé, že se do Red Rocku možná vůbec nedostanou.

Ve filmu by se měl rovněž objevit i Channing Tatum, ale jelikož nefiguruje mezi ústřední osmičkou postav, tak bych si tipnul, že ho čeká spíš nějaké cameo. Vzpomeňme na malou roli jeho parťáka z 21 Jump Street Jonaha Hilla v Nespoutaném Djangovi.

Zatím to vypadá na jakousi westernskou verzi Gaunerů a já osobně věřím, že nás Quentin Tarantino opět potěší kvalitní filmovou podívanou. Premiéra filmu ještě není stanovena, ale hovoří se o prosincovém termínu. V České republice tedy počítejme v lednovým uvedením do kin.

1the-hateful-eight-samuel-l-jackson
Samuel L. Jackson jako Major Marquis Warren
the-hateful-eight-bruce-dern
Bruce Dern ztvární generála Sanforda Smitherse
the-hateful-eight-jennifer-jason-leigh
Jennifer Jason Leigh jako trestankyně Daisy Domergue
the-hateful-eight-kurt-russell
Lovec odměn John Ruth s tváří Kurta Russella
the-hateful-eight-michael-madsen
Kovboj Joe Gage (Michael Madsen)
the-hateful-eight-tim-roth
Popravčí Oswaldo Mobray s tváří Tima Rotha
the-hateful-eight-walton-goggins
Walton Goggins si zahraje Chrise Mannixe – údajného šerifa
the-hateful-eight-demian-bichir
Demian Bichir jako Bob – nový správce Minnie’s Haberdashery