Do kin zavítají francouzské filmové hody

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

V květnu zavítají do kin největší lahůdky francouzské kinematografie. Ve dnech 13.-17. května totiž v několika kinech proběhne Crème de la Crème II., který představí to nejlepší z francouzské kinematografie.

Filmová přehlídka, jejíž druhý ročník dorazí příští měsíc do kin, započne svou cestu v pražském kině Lucerna, kde bude 13.5. slavnostní zahájení započaté filmem Sils Maria s Juliette Binoche a Kirsten Stewart. Ta získala za roli v tomto počinu sošku Cézara (herečka ve vedlejší roli), francouzskou obdobu Českého lva.

To ovšem není jediný tahák této lahůdkové přehlídky. Za zmínku nepochybně stojí také Tři srdce režiséra J. Benoîta a na své si přijdou také fanoušci Marrion Cotillard. Ta se divákům představí ve filmu Dva dny, jedna noc.

O kvalitě tohoto díla vypovídá také nominace na Oscara. Příznivci moderních trendů si přijdou na své díky snímku Sbohem jazyku, který byl natočený ve 3D. Diváci vyžívající se v životopisných příbězích najdou zcela jistě zalíbení ve Violette. Tento film popisuje život francouzské spisovatelky Violette Leduc.

Vybírat je opravdu z čeho. Namátkou jmenujme například ještě filmy Renoir, Život Adéle, Paříž – Manhattan, Život té druhé, Láska je dokonalý zločin či Z prezidentské kuchyně.

Na přehlídku francouzských filmů Crème de la Crème II. se můžete přijít podívat ve dnech 13. – 17. 5. v Praze do kin Lucerna, Evald a Mat.

Letošní ročník přináší také jednu novinku. Francouzské filmové hody si neužijí jen Pražáci jako v případě prvního ročníku, ale na své si přijdou také diváci v Brně, Plzni, Ostravě, Děčíně, Litoměřicích, Mariánských Lázních, Hluboké nad Vltavou, Karlových Varech, Přerově, Chomutově, Zlíně, Litvínově a Boskovicích. Na všechna tato místa totiž Crème de la Crème také zavítá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také