Naše první dojmy: Avengers: Age of Ultron

Přečtěte si

Autor

Ohlasů na druhé Avengers jsme už slyšeli mnoho, někdy dokonce padala označení jako mírné zklamání. Po dnešní projekci ale tato slova musíme vyvrátit, Age of Ultron je skvělé pokračování. Na celou recenzi si ještě pár hodin počkejte.

Daniel Birgus

Avengers již podruhé zachraňují svět, tentokráte kvůli vlastní blbosti. Na rozdíl od prvního dílu ubylo humoru a odlehčenosti, na druhou stranu přibyla potemnělost a větší psychologická hloubka. Tato změna nemusí sedět každému a někoho může lehce nudit. Ovšem těch znuděných moc nebude. I přes občasnou dějovou rozvláčnost celkově snímek funguje jak švýcarské hodinky. Nechybí tomu dynamika, akce a ani osudovost, jak jsme tomu u komiksáren zvyklí. Postavy dostávají lidštější rozměr, díky čemuž se s nimi rychleji ztotožníme. Ultron je správný záporák, který i přes svůj nelidský původ nepostrádá charisma. Celkově je druhá týmovka superhrdinů ze světa Marvelu povedeným dílem, které ovšem trochu zaostává za svým předchůdcem.

Tomáš Vohnický

Pokračování nejmocnějších hrdinů světa patří k nejočekávanějším filmům roku. Ne nadarmo. První díl totiž nastavil laťku velice vysoko a tým kolem režiséra Josse Whedona měl na svých bedrech opravdu těžký úkol, aby se minimálně vyrovnal jedničce z roku 2012. Samotný režisér se s tímto úkolem ale popasoval na výbornou. Co se týče samotného filmu, k vidění bylo přesně to, co se dalo čekat podle trailerů. Skvělé speciální efekty, několik opravdu trefných hlášek a mnoho jiného. Velice mne potěšilo to, že Whedon upřednostil postavy, které v minulosti nedostaly tolik prostoru. Můžete se tedy těšit na Black Widow a Hawkeye v plné parádě. Nově příchozí postavy nezklamaly, ba naopak. Vyzdvihnout samozřejmě musím postavu Ultrona v podání Jamese Spadera. 140 minut uteklo jako voda, až mi to bylo na konci filmu líto. Nemůžu se dočkat na další projekce. A jediné zklamání? Potitulková scéna. Zde si mohli v Marvelu poněkud více vyhrát. Každopádně tleskám studiu a režisérovi Whedonovi. Svoji práci na Avengers ukončil se vší parádou a bratři Russoové budou mít co dělat, aby jejich Infinity War překonala Age Of Ultron.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také