Trailer #1: Mr. Holmes (2015) – Sherlock tak trochu jinak

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Sherlock Holmes je bezesporu nejpopulárnějším detektivem současnosti. Systematický hrdina Sira Arthura Conana Doyla má v poslední době hned tři různá pojetí, měli bychom se dočkat dokonce dalšího.

holmes

Johnny Lee Miller spolu s Lucy Liu prohání padouchy za velkou louží v americkém seriálu Elementary, Robert „Stark“ Downey Jr. s Judem Lawem dostali své patálie dokonce na stříbrná plátna a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na nejkvalitnější verzi, totiž britského Sherlocka s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem.

Jeden by řekl, že je Sherlocků více než dost a že existence dalšího by se mohla zdát naprosto zbytečnou. Ovšem nový uchazeč o trůn toho nejlepšího Doylova detektiva má také několik es v rukávu

Jedním z těchto es je Sir Ian McKellen, který si zahraje samotného Holmese. Angažování takto respektovaného a známého herce zajisté přiláká hodně zvědavců. Dalším lákadlem je samotný příběh. Nedočkáme se bystrého a vždy připraveného detektiva, ale starce na sklonku svého života. Společnost mu dělá mladá hospodyně a syn, kterému vypráví o svých nejslavnějších případech. Během vyprávění se dostane k jednomu případu, jehož dokončení úplně neproběhlo a částečně zasahuje i do současného života stárnoucího detektiva. Aby toho nebylo málo, při vzpomínání na detaily z této staré kauzy zažívá hlavní hrdina nezvyklý pocit bezradnosti. Mysl mu totiž otravuje počínající stařecká demence, takže paměť už není zdaleka tak dobrá, jak bývala.

Jestli půjde o kvalitní počin, posuďte sami. Podle traileru by to mohlo být dobré.

httpv://www.youtube.com/watch?v=SW1VJ05dl1E

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také