TOP 5 rolí Liama Neesona

Přečtěte si

Autor

Liam Neeson už je delší dobu zaškatulkovaný v roli drsného chlápka, který nejde pro ránu daleko a v nejbližší době se to asi už moc nezmění. Každopádně není od věci si připomenout některé z jeho proslulých rolí. [g-slider gid=“50334″ width=“500px“ height=“300px“ random=“1″ autoplay=“1″]

5. Schindlerův seznam

Liam Neeson ve své nejslavnější roli Oskara Schindlera ve filmu Stevena Spielberga, který získal sedm Oscarů a nesmazatelně se zapsal do historie filmu. Neeson za tuto stěžejní roli své kariéry sice nejprestižnější cenu nezískal, ale i přesto je tahle role v jeho filmografii ta největší.

4. Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba

Liam Neeson v nejslavnější galaktické sérii George Lucase. V roli Qui-Gona, učitele Obi-Wana Kenobiho, kteří se společně vydají na tajnou misi. I když se jednoznačně jedná o nejslabší epizodu z nové trilogie, tak Liam Neeson byl rozhodně jeden z prvků, které z tohoto kousku vyčnívalo v dobrém světle.

3. Láska nebeská

Tentokrát sice vedlejší role, ale za to role v pravděpodobně nejlepší romantické komedii, která dokáže zlepšit náladu snad úplně každému. Neeson jako nevlastní otec malého kluka, který se zamiloval a pro svojí lásku je ochoten udělat cokoli. Skvělý film plný britských hereckých es.

2. Batman začíná

Neeson v restartu Batmana ze stáje DC jako jeden z největších záporáků Temného rytíře Ra´s Al Ghul, který i ve filmovém zpracování dokázal slavnému hrdinovi nakopat zadek a udělat mu ze života menší peklo. V této roli se vrátil ještě jednou ve vyvrcholení Nolanovy trilogie.

1. 96 hodin

Role, která Neesona v posledních letech proslavila asi nejvíce. Ve filmu se jako správný starostlivý táta vypraví zachránit svou unesenou dceru. Tenhle akční nářez Neesona dostal do skupiny herců, kteří jsou už v podstatě za zenitem, ale ještě dokáží nakopat hodně zadků. Tuhle roli si Liam Neeson zopakoval ještě dvakrát, naposledy ve filmu 96 hodin: Zúčtování, který měl nedávno premiéru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také