Naše první dojmy: Rychle a zběsile 7 (2015)

Přečtěte si

Autor

Viděli jsme nové pokračování Rychle a zběsile. Očekávání byla poměrně různorodá, ale v konečném výsledku jsme byli téměř spokojeni. Snímek vstupuje do našich kin 2. dubna, tak si pojďte přečíst naše první dojmy.

Daniel Birgus

Vin Diesel a Paul Walker už posedmé dávají ochutnat motorům, spoře oděným slečnám, bitkám a přestřelkám. Co se vizuálu týče, tak je snímek působivý. Akční scény jsou zvládnuté řemeslně dobře, i když bez přidané hodnoty v podobě originality. Film postrádá hloubku, postavy jsou více ploché než kdejaká nížina, navíc je snímek prošpekován klišé. Co stojí za pozdvihnutí, je postava ztvárněná Stathamem. Ta je sice napsaná podle jasného klíče (mstící se bratr se zkušenostmi ze speciálních jednotek), ovšem nenudí a troufám si tvrdit, že se jedná o nejlepšího padoucha série. Celkově sedmý díl je lepší než jeho o rok starší bratr, ovšem kvalita prvního a třetího dílu zůstává nepřekonána.

Martin Kantořík

Nové pokračování Rychle a zběsile mě příjemně překvapilo, jelikož se jedná o výrazné zlepšení oproti předcházejícím dílům. Je zde více akce, více závodů a více aut, což z nového snímku dělá pořádnou akční podívanou, u které jsem se musel prostě bavit. K tomu přispívá i Statham jako pořádný padouch, který odvádí svoji práci na jedničku. Když k tomu přidám, že celý díl je cítit jako velké rozloučení s Paulem Walkerem, tak je to pro mě jeden z nejlepších dílů Rychle a zběsile, ne-li úplně nejlepší.

Martin Pevný

Dlouho jsem přemýšlel a srovnával s předešlými díly, ale musím fakt uznat, že sedmička se opravdu povedla. Naprosto nic nechybí. Od akčních scén až po závody či sexy holky a nabušený káry. James Wan prostě odvedl práci na výbornou, což není pro některé žádným překvapením. Nový díl přináší něco nového i svěžího, i když se drží stále staré a známé předlohy. Hateři si sice vždy něco najdou, ale já osobně na film zajdu určitě kina alespoň ještě jednou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také