Drew Goddard v čele rebootu Spider-Mana

Přečtěte si

Autor

Tomáš Vohnický
Tomáš Vohnický
Jsem tak trochu fanoušek Marvelu. Fakt jen trochu.... Tak dobře no. Trochu víc. Proto ode mě uvidíte jen články na tohle téma.

Není tomu dlouho, co komiksovým světem prolétla novinka, že Marvel Studios bude mít pod kontrolou Spider-Mana. Pavoučí muž je tedy zpět u Marvelu a můžeme se těšit na jeho reboot. Ten bude mít pod svými křídly Drew Goddard.

goddard

O tom, že Spider-Man je zpět u Marvelu, jsme napsali opravdu mnoho článků, ale žádné další informace jsme jak od Marvelu, tak od Sony nedostali. První a horkou novinkou je to, že Drew Goddard, režisér Chaty v horách, bude v čele rebootu o pavoučím muži. Sám k filmu napíše scénář a bude ho i režírovat.

Goddard je určitě skvělou volbou, ke komiksovým adaptacím má velice blízko. Měl také usednout na režisérské křeslo snímku Sinister Six, plánovaného spin-offu Amazing Spider-Mana. Jak to ale bude doopravdy, je ve hvězdách, jelikož projekt Sinister Six patří pod Sony Pictures. Proto se nebojím říct, že týmovka superpadouchů bude takříkajíc schována do šuplíku pro horší časy.

Drew Goddard spolu s Jossem Whedonem.
Joss Whedon a Drew Goddard

Drew Goddard byl také žhavým adeptem pro seriálového Daredevila, který už brzy poběží na Netflixu. Po dlouhých námluvách ale musel od tohoto seriálu ustoupit, aby se soustředil právě na Sinister Six.

Jak vlastně funguje dohoda mezi Marvelem a Sony? Samostatné filmy pavoučího muže vzniknou v koprodukci těchto dvou studií. Sony Pictures má pod palcem většinu těch věcí, které na první pohled moc lidí neocení, jako je financování, distribuce a vlastnická práva. Marvel Studios a jeho produkční tým bude hrát v nově připravovaných filmech velikou roli, i když budou tahat za pomyslný kratší konec provazu. Dále je tu oboustranná dohoda, při níž si může Marvel a Sony mezi sebou půjčovat postavy, což je prospěšné pro obě studia. Věřím, že Marvel a Sony si určitě vyjdou vstříc a Spider-Man dostane po dvou ne úplně povedených pokusech konečně film, který si tato už legendární komiksová postava zaslouží.

První film, kde se Spideyho dočkáme, bude podle všeho Captain America: Civil War. Rebootu samotného Spider-Mana se dočkáme 28. července 2017.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také