Americký sniper nejvýdělečnějším filmem roku 2014

Přečtěte si

Autor

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Americký Sniper je hit po všech stránkách. Zaujal kritiky (o čemž mimo jiné svědčí několik nominací na Oscara) i diváky. Film s rozpočtem 60 milionů dolarů dokázal utržit přes 337,2 milionů.

Film Bradley Cooper

I ti, co mají problémy se základními matematickými počty, dojdou zajisté k výsledku, že jsou to parádní čísla. A jelikož statistiky má každý rád, může se tento Eastwoodův snímek pyšnit jednou docela zajímavou. Celosvětově byli sice nejvýdělečnějším snímkem roku 2014 robotí bojovníci Transformers: Zánik (1,1 miliardy dolarů oproti Sniperovým 500 milionům), ale za velkou louží museli pokleknout před konkurencí.

V Americe byl totiž nejvýdělečnějším snímkem roku právě Americký Sniper. Ovšem boj o pomyslný trůn byl více než tuhý. Na druhém místě v tržbách amerických kin skončila lukostřelkyně Katniss se svým počinem Hunger Games: Síla vzdoru 1. část. Snímek o rebelii utlačovaných vydělal 336,8 milionů dolarů, takže vítězi dýchal opravdu zblízka na záda. Pro Bradleyho Coopera i Clinta Eastwooda se jedná zatím o nejlepší výsledek jejich dosavadních kariér, co se tržeb v amerických kinech týče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také